افتخارات برتر پیتر شرایر و کیا EV6 در جوایز اتوکار 2022

پیتر شرایر و کیا EV6 در مراسمی که در روز سه‌شنبه 10 می در پیست سیلورستون بریتانیا برگزار شد، جوایز اتوکار 2022 را از آن خود کردند.

پیتر شرایر دریافت کرد اتوکار جایزه “یک عمر دستاورد” برای حرفه ای باورنکردنی در طول دهه ها.

شرایر که در سال 1953 در باد رایشنهال آلمان متولد شد، از حرفه ای درخشان به عنوان طراح خودرو برخوردار بوده است. او تحصیلات حرفه ای خود را در دانشگاه علوم کاربردی مونیخ و در کالج مشهور سلطنتی هنر لندن دریافت کرد که در سال 2007 به او دکترای افتخاری اعطا کرد.

رویکرد منحصر به فرد شرایر در طراحی که در سال 2013 به عنوان رئیس و مدیر ارشد طراحی گروه موتور هیوندای معرفی شد، کیا و هیوندای را به برندهای بسیار مطلوب و قابل تشخیص تبدیل کرد. در فوریه 2022، شرایر به عنوان مشاور طراحی اجرایی و سفیر برند برای گروه موتور هیوندای انتخاب شد.

مارک تیشاو، ویراستار Autocar، می‌گوید: «با EV6، کیا رقبای طبیعی خود را تحت الشعاع قرار داده است و این خودرو از بسیاری از رقبا فراتر می‌رود تا حس خاصی را در رانندگی روزمره ایجاد کند. EV6 جدا از اینکه در نوع خود یک خودروی الکتریکی عالی است، نمایانگر دوران بلوغ کیا است. در طول 30 سال گذشته، این برند کره ای به تدریج راه خود را برای تبدیل شدن به رهبر فناوری و بازار امروز انجام داده است. این واقعیت که نسخه GT EV6 سال آینده عرضه می‌شود، نشان می‌دهد که هدف نهایی کیا همچنان بلندتر است.

پیتر شرایر طراح درباره جایزه خود گفت: دریافت این جایزه یک عمر دستاورد افتخاری است. من خوش شانس بودم که در طول بیش از 40 سال حرفه طراحی خود در پروژه های زیادی شرکت داشتم و این افتخار را داشتم که با تیم های بسیار با استعداد کار کنم. وسایل نقلیه ای را توسعه دهید که با مشتریان در سراسر جهان طنین انداز شده باشد.

بخوانید:  شرایط خرید کامیون و کامیونت در بورس کالا اعلام شد

  • پیتر شرایر، مشاور طراحی اجرایی HMG، جایزه یک عمر دستاورد اتوکار را دریافت کرد.
  • کیا EV6، اولین خودروی الکتریکی اختصاصی، به عنوان “بهترین خودروی الکتریکی” انتخاب شد
  • موفقیت جوایز اتوکار به دلیل سایر جوایز مهم از جمله برنده خودروی سال اروپا در سال 2022 برای کیا EV6 است.

کیا EV6 به عنوان بهترین خودروی الکتریکی انتخاب شد

جوایز EV6 از زمان عرضه در اواخر سال 2021 غریبه نیست، و توسط قدیمی‌ترین مجله خودروی جهان به عنوان بهترین خودروی الکتریکی در سال 2022 انتخاب شده است.

کیا EV6 به عنوان “بهترین خودروی الکتریکی” انتخاب شد اتوموبیل، در حالی که پیتر شرایر جایزه “یک عمر دستاورد” را به دلیل مشارکت در طراحی خودرو در طول زندگی حرفه ای خود دریافت کرد.

قبل از پیوستن به کیا، او مسئول طراحی مدل های پیشگام از جمله آئودی A2، آئودی TT، فولکس واگن نیو بیتل و فولکس واگن گلف IV در آئودی و گروه فولکس واگن بود.


منبع: https://www.kianewscenter.com/news/top-honors-for-peter-schreyer-and-kia-ev6-at-the-2022-autocar-awards/s/447254ce-247c-4690-bd23-f83f157de0f6

در سال 2006، به من این فرصت داده شد که به کیا بپیوندم و این آزادی را داشتم که یک برند طراحی مطلوب را تصور کنم. این یک لحظه واقعاً غنی در حرفه من بود. به لطف رهبری رویایی گروه و اعتمادی که به من داشتند، ما تحول گروه موتور هیوندای را رهبری کردیم و میراثی را ایجاد کردیم که این شرکت می تواند برای آینده بر روی آن بسازد. از آن زمان تاکنون در بسیاری از برنامه‌های موفق برای برندهای هیوندای، کیا و جنسیس شرکت کرده‌ام و مشتاقانه منتظر ادامه کارم برای گروه هستم.»

بخوانید:  رقیب چینی تویوتا کمری و هیوندای سوناتا / عکس

دستاورد یک عمر برای پیتر شرایر

در سال 2006، شرایر به عنوان مدیر ارشد طراحی کیا منصوب شد. در طول دوران تصدی خود، او در ایجاد یک جهت جدید طراحی جدید برای این برند، از جمله معرفی مشبک متمایز «بینی ببر» نقش بسزایی داشت. از ویژگی های برجسته طراحی او در کیا می توان به 3 اشاره کردrd و 4هفتم – نسل اسپورتیج، K5، استینگر، تلوراید و چندین خودرو مفهومی نوآورانه و مورد تحسین منتقدان، مانند کیا کی 2007 و کیا پاپ 2010.

مارک تیشاو می‌گوید: «تعداد کمی از مردم عزم و توانایی دارند که مسیر یک مجموعه عظیم خودرو را به سمت بهتر تغییر دهند. اما پیتر شرایر در سال 2006 زمانی که این سمت را به عنوان مدیر ارشد طراحی کیا پذیرفت، این کار را انجام داد. اینکه بگوییم شرایر در ماموریت خود موفق بوده است کاملاً دست کم گرفته شده است: فروش جهانی کیا از 1.6 میلیون به 3 میلیون بین سال‌های 2009 تا 2016 افزایش یافت و بیشتر این حرکت رو به بالا به جذابیت طراحی سریع مدل‌های عصر شرایر نسبت داده شد. نمونه کارهای او نشان دهنده استاندارد طلایی موفقیت در طراحی خودرو است و او واقعاً شایسته دریافت جایزه “یک عمر دستاورد” Autocar در سال 2022 است.”

اکنون پیتر شرایر، مشاور طراحی اجرایی و سفیر برند در گروه موتور هیوندای، بیش از یک دهه رهبری رویکرد طراحی کیا در توسعه محصول را بر عهده داشت. تلاش‌ها و تخصص او در سال‌های اخیر تحولی در موفقیت این برند در سطح جهانی داشته است.

اولین خودروی الکتریکی اختصاصی کیا، EV6 بر اساس پلتفرم جدید مدولار الکتریکی-جهانی (E-GMP) ساخته شده است. فضای داخلی کاربردی، طراحی پیشرفته و ویژگی‌های با تکنولوژی بالا با قابلیت‌های فوق‌العاده EV مطابقت دارد. با یک بار شارژ تا 328 مایل برد را ارائه می دهد و به صورت استاندارد شارژ فوق سریع 800 ولتی را ارائه می دهد که به آن امکان می دهد تنها در 18 دقیقه از یک شارژر 350 کیلوواتی بین 10 تا 80 درصد شارژ شود.

بخوانید:  کیا EV6 تمام الکتریکی برنده «بهترین خودروی الکتریکی 2022» از The Drive شد

EV6 یکی از 14 خودروی برقی است که کیا قصد دارد تا سال 2027 در سطح جهانی عرضه کند زیرا این شرکت خود را به عنوان یک ارائه دهنده راه حل های جابجایی پایدار معرفی می کند.