افت شدید محبوبیت رئیس جمهوری کره جنوبی

به باور کارشناسان، مردم کره جنوبی بر این باورند در شرایطی که این کشور با مشکلات فراوانی روبروست، نگاه رئیس جمهوری باید بر حل و فصل مشکلاتی داخلی بیشتر متمرکز شود.

در اوایل تیرماه سال جاری نیز، میزان محبوبیت رئیس جمهوری کره جنوبی به ۳۲.۵ درصد  کاهش یافت.

نظرسنجی‌های اخیر نشان می‌دهد در پی افزایش نگرانی‌ها پیرامون آشفتگی‌های اقتصادی و سیاسی در حزب حاکم، میزان محبوبیت رئیس جمهوری کره جنوبی با افت شدیدی روبرو شده است.  

بر اساس این گزارش افزایش تهدیدات کره شمالی و برخی از مسائل داخلی سبب شده است محبوبیت کره جنوبی با کاهش شدیدی روبرو شود.

داده های آماری نشان می‌دهد میزان نرخ تورم در کره جنوبی در ماه ژوئن سال جاری(خرداد-تیر) به بیشترین میزان خود در ۲۴ سال گذشته رسیده است.


منبع: https://www.irna.ir/news/84838095/%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D8%B4%D8%AF%DB%8C%D8%AF-%D9%85%D8%AD%D8%A8%D9%88%D8%A8%DB%8C%D8%AA-%D8%B1%D8%A6%DB%8C%D8%B3-%D8%AC%D9%85%D9%87%D9%88%D8%B1%DB%8C-%DA%A9%D8%B1%D9%87-%D8%AC%D9%86%D9%88%D8%A8%DB%8C

یون در نخستین سفر خارجی خود از زمان رسیدن به ریاست جمهوری برای شرکت در اجلاس ناتو به مادرید سفر کرد. این سفر موجبات نارضایتی مردم کره جنوبی را فراهم کرده است.  

یکی از مهمترین دلایل کاهش میزان محبوبیت یون در نظرسنجی‌های صورت گرفته در کره جنوبی، تمرکز وی بر مسائل بین المللی از جمله توسعه همکاری با سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) بجای مسائل داخلی این کشور به شمار می آید.

 مردم کره جنوبی خسته از سیاست های «مون جائه این» رئیس جمهوری مستعفی کره جنوبی با هدف تغییر در وضعیت اجتماعی  و اقتصادی این کشور یون را به عنوان رئیس جمهور انتخاب کردند. اما  از زمان نشستن یون بر مسند قدرت، وضعیت اقتصادی این کشور رو به وخامت گذاشته است.

بخوانید:  سورپرایز در واردات خودرو

به گزارش روز شنبه ایرنا به نقل از پایگاه خبری «ژاپن تایمز»، بر اساس نظرسنچی گالوپ کره، میزان محبوبیت رئیس جمهور منتخب کره جنوبی در ماه مه (اردیبهشت-خرداد) ۵۲ درصد بود.

کره جنوبی در اردیبهشت ماه سال جاری به عنوان اولین کشور آسیایی به عضویت گروه سایبری ناتو پیوست. عضویت اخیر کره جنوبی در گروه دفاع سایبری سازمان پیمان آتلانتیک شمالی به معنای پیوستن به این سازمان (ناتو) نمی باشد.