ایجاد خط تولید مشترک خودرو بین ایران و ارمنستان | رییس سازمان

همچنین شرکت ها و بسترهای مالی مشخص و معین شده و به زودی سفری به ارمنستان خواهیم داشت تا موافقنامه امضا و عملیات تهاتر با این کشور انجام شود.

وی از ایجاد خط تولید مشترک خودرو ایران و ارمنستان باهدف صادرات به کشورهای حوزه اوراسیا خبر داد و گفت: ارمنستان جزو کشورهای حوزه اوراسیا است و تعرفه تجاری به این کشورها پرداخت نمی کند از این رو امیدواریم که از این فرصت نهایت استفاده را داشته باشیم.

کلید واژه ها: ارمنستان – خودرو – ایران و ارمنستان – تولید مشترک – صادر – کشورها – صادرات – سازمان توسعه تجارت – کشور – خط تولید – ایران – خدمات پس از فروش – اوراسیا – معاون وزیر صمت – دستگاه – صادرات خودرو – رییس سازمان – تولید – مشترک – مرحله – معاون وزیر – نخست – حوزه – وزیر صمت – خودرویی – هماهنگی – استفاده – علیرضا – سازمان – پایلوت


منبع: https://www.ghatreh.com/news/nn65291261/%D8%A7%DB%8C%D8%AC%D8%A7%D8%AF-%D8%AE%D8%B7-%D8%AA%D9%88%D9%84%DB%8C%D8%AF-%D9%85%D8%B4%D8%AA%D8%B1%DA%A9-%D8%AE%D9%88%D8%AF%D8%B1%D9%88-%D8%A8%DB%8C%D9%86-%D8%A7%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D9%86-%D9%88-%D8%A7%D8%B1%D9%85%D9%86%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D9%86

پیمان پاک ادامه داد: وزارت راه ایران باور دارد که ارمنستان باید عوارض ورود کامیون های ایران به این کشور را کاهش بدهد و در مقابل آنها نیز خواستار تکرار همین روند در کشور ما هستند.

ارمنی ها این طرح را به مجلس برده اند و منتظر این هستیم که در مجلس آنها این مسئله تصویب می شود یا خیر؟ و در سایر مسائل روابط تجاری ایران و ارمنستان امیدوار کننده است.

–   به گزارش سایت قطره و به نقل ازتابناک به نقل از ایلنا، علیرضا پیمان پاک در خصوص اینکه چند دستگاه در مرحله نخست به این کشور صادر شد؟ گفت: سفارش گذاری 200 دستگاه خودرو به ارمنستان انجام شده است و در مرحله نخست صادرات خودرو به صورت پایلوت و آزمایشی بوده و منتظر هستیم که نتایج آن دیده شود.

بخوانید:  توقف صادرات ۲ نوع تراشه کامپیوتری به چین از سوی آمریکا

رییس سازمان توسعه تجارت از ایجاد خط تولید مشترک خودرو ایران و ارمنستان با هدف صادرات به کشورهای حوزه اوراسیا خبر داد و عنوان کرد: ارمنستان جزو کشورهای حوزه اوراسیا است و تعرفه تجاری به این کشورها پرداخت نمی کند از این رو امیدواریم که از این فرصت نهایت استفاده را داشته باشیم.

رییس سازمان توسعه و تجارت در پاسخ به این پرسش که آیا امکان و زمینه های تهاتر کالا ایران به ارمنستان فراهم شده است؟ اذعان کرد: در حال حاضر گاز و برق تهاتر می شود و وزارت اقتصاد ارمنستان در حال فراهم کردن شرایطی است که در سایر کالاها بتوان فرآیند تهاتر را دنبال کرد و لیست کالاهای مورد نیاز دو کشور بررسی و نهایی شده است.

معاون وزیر صمت با بیان اینکه خودروهای صادر شده به ارمنستان محصول ” ایران خودرو” هستند، تصریح کرد: در روند صادرات آنچه اهمیت دارد شبکه خدمات پس از فروش و در دسترس بودن قطعات است از این رو با یک مجموعه خودرویی ارمنستان هماهنگی های اولیه انجام و مقرر شد بعد از ارسال تعداد مقرر شده در مرحله نخست، شاهد افزایشی شدن روند صادرات خودرو به این کشور باشیم.