ایرانی ها برای خرید پراید چند سال باید پس انداز کنند؟ | وضعیت خرید خودرو در سایر کشورها

سوزوکی سلریو به عنوان یکی از خودروهای محبوب و ارزان قیمت در ژاپن قیمتی حدود 12 هزار دلار دارد که برای حداقلی بگیران در ژاپن چیزی حدود 9 ماه پس انداز برای خرید این خودرو زمان لازم است.

به دلایل ذکر شده در ابتدای گزارش و همچنین تورم بالا در این چندسال که موجب کاهش قدرت خرید شده حتی با یک سال ذخیره حقوق نیز نمی توان خودرو خرید.

حداقل درآمد ماهانه 200 دلاری در ایران باعث شده برای خرید پراید 6 هزار و 200 دلاری نیاز به بیش از 2 سال پس انداز داشته باشیم.

در کنار بررسی این اعداد و ارقام باید در نظر داشت که در کشورهایی همچون ژاپن، آلمان و آمریکا خرید خودرو به صورت اقساطی بسیار رایج است و معمولا نیاز به پرداخت تمام مبلغ خرید خودرو در ابتدا نیست موضوعی که در کشورمان به دلیل شرایط پیچیده صنعت و بازار خودرو جایگاهی ندارد.

شرایط تورمی، جهش نرخ ارز، تحریم و مسائلی از این دست طی سال های اخیر موجب شده تا قدرت خرید خانوار در کشور به شدت کاهش پیدا کند.

در این کشورهای که مدل های پرفروش و گاها ارزان قیمتی همچون بنز کلاس C به راحتی در دسترس است، خودرویی همچون ساندرو به عنوان یک خودروی نسبتا با کیفیت و ارزان قیمت که محبوبیت بالایی در بین آلمانی ها دارد.

نیسان ورسا با قیمت حدودا 17 هزار دلاری به عنوان خودرویی ارزان و با کیفیت در بین خودروهای صفر کیلومتر موجود و محبوب در بازار آمریکا شناخته می شود.

خودرو نیز به عنوان کالایی که در تعریف جهانی، – ایرانی ها برای خرید پراید چند سال باید پس انداز کنند؟ وضعیت خرید خودرو در سایر کشورها ” شرایط تورمی، جهش نرخ ارز، تحریم و مسائلی از این دست طی سال های اخیر موجب شده تا قدرت خرید خانوار در کشور به شدت کاهش پیدا کند.

بخوانید:  رسمیت بخشیدن به گرانی خودرو با عرضه در بورس

به گزارش سایت قطره و به نقل ازهمشهری آنلاین به نقل از اقتصاد آنلاین، شرایط تورمی، جهش نرخ ارز، تحریم و مسائلی از این دست طی سال های اخیر موجب شده تا قدرت خرید خانوار در کشور به شدت کاهش پیدا کند.

این نکته هم قابل ذکر است که پراید به هیچ عنوان قابل مقایسه با خودروهای به روزی همچون ساندرو 2022 و تویوتا کورولا 2022 نیست.

حداقل حقوق دریافتی در این کشور حدودا 2 هزار دلار است که از حیث حداقل حقوق پرداختی، بلژیک یکی از برترین کشورهای جهان محسوب می شود.

موضوعی که در کنار مواردی همچون سیاست گذاری های اشتباه وضعیت را برای متقاضیان خرید خودرو پیچیده تر کرده است.

ژاپن ژاپن به عنوان کشوری آسیایی در این لیست با حداقل حقوق پرداختی 1400 دلاری حضور دارد.

خودرو نیز به عنوان کالایی که در تعریف جهانی، یک کالای مصرفی تلقی می شود از مواردی است که تحت تاثیر کاهش محسوس قدرت خرید قرار گرفته است.

خودرو نیز به عنوان کالایی که در تعریف جهانی، یک کالای مصرفی تلقی می شود از مواردی است که تحت تاثیر کاهش محسوس قدرت خرید قرار گرفته است.

آلمان آلمان هم به عنوان قطب صنعت خودروی جهان که خودروسازان به نامی همچون مرسدس بنز، بی ام و، فولکس واگن و اوپل را در خود جای داده است از کشورهایی است که برای خرید خودرو در آن به پس انداز کمتر از یک سال حداقل حقوق نیاز است.

کلید واژه ها: قدرت خرید – خرید – خودرو – سایر کشورها – کشور – خرید خودرو – خانوار – ایرانی ها – کاهش – قدرت – پس انداز – شرایط – تحریم – آنلاین – کشورها – ایرانی – کالای مصرفی – پراید – وضعیت – انداز – سایر – همشهری – اقتصاد – گزارش – تاثیر – قرار

بخوانید:  عرضه خودرو در بورس به نفع رقابتی شدن بازار است


منبع: https://www.ghatreh.com/news/nn65302528/%D8%A7%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D9%86%DB%8C-%D9%87%D8%A7-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D8%AE%D8%B1%DB%8C%D8%AF-%D9%BE%D8%B1%D8%A7%DB%8C%D8%AF-%DA%86%D9%86%D8%AF-%D8%B3%D8%A7%D9%84-%D8%A8%D8%A7%DB%8C%D8%AF-%D9%BE%D8%B3-%D8%A7%D9%86%D8%AF%D8%A7%D8%B2

همچنین قیمت خودرو در این کشورها را در مقایسه با درآمد متوسط ماهانه در آن بررسی می کنیم.

ایران در ایران اما شرایط به مراتب متفاوت تر است.

قیمت حدود 10 هزار دلاری در کنار حداقل دریافتی 1900 دلاری در این کشور موجب می شود برای خرید این خودرو تنها به پس انداز حدود 5 ماه نیاز باشد.

آمریکا شهروندان آمریکا نیز با حداقل حقوق دریافتی 1300 دلاری خود می توانند با پس انداز 13 ماه از حداقل حقوق دریافتی خود، نیسان ورسا خریداری کنند.

بلژیک بلژیک به عنوان کشوری اروپایی اولین مورد بررسی در این لیست است.

تویوتا کرولا به عنوان یکی از خودروهای رایج، محبوب و ارزان قیمت در این کشور به حساب می آید که قیمت 21 هزار دلاری نسخه 2022 این خودرو در کنار حداقل حقوق 2 هزار دلاری شهروندان این کشور نشان می دهد که مردم این کشور نیاز به پس انداز حدود 11 ماه از حقوق خود برای خرید این خودرو دارند.

برای درک بهتر این موضوع سری به کشورهای همسایه خواهیم زد.