ایران خودرو رونمایی کرد | پژو پارس مدل ۲۰۲۳ رونمایی شد گل کوچیک

بخش طراحی

ایران خودرو برای پژو پارس ELX جدید TU۵ در آبان ۱۴۰۱ قیمت مصوب ۲۱۱ میلیون و ۳۱۸ هزار تومان را در نظر گرفته است. قیمت این خودرو در بازار آزاد نیز به ۴۳۰ تا ۴۵۰ میلیون تومان می‌رسد که آن را نسبت به تارا دنده‌ای به گزینه گران‌تری تبدیل کرده است.


منبع: https://www.ghatreh.com/news/nn65423270/%D8%A7%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D9%86-%D8%AE%D9%88%D8%AF%D8%B1%D9%88-%D8%B1%D9%88%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C%DB%8C-%DA%A9%D8%B1%D8%AF-%26%23124%3B-%D9%BE%DA%98%D9%88-%D9%BE%D8%A7%D8%B1%D8%B3-%D9%85%D8%AF%D9%84-%D8%B1%D9%88%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C%DB%8C-%D8%B4%D8%AF

ایران خودرو به صورت رسمی تصاویر و مشخصات پژو پارس ELX جدید را منتشر کرد. این خودرو نسبت به مدل های قبلی رنگ بندی های متنوع تری دارد و دسته راهنما و برف پاک کن هایش شبیه تارای اتوماتیک است. در طراحی داخلی ماشین هم برای اولین بار از نمایشگر لمسی استفاده شده . برای موتور این ماشین هم همان موتور تی یو ۵ استفاده شده و تقریبا می شود گفت پژو پارس جدید هیچ تغییری ساختاری با مدل های قبلی ندارد!

پژو پارس ELX جدید از لحاظ ظاهری نیز ارتقا پیدا کرده است. از وجوه تمایز این نسخه با سایر نسخه‌ها می‌توان به چراغ ترمز بالای شیشه عقب، چراغ‌های تیره و شیشه‌های دودی عقب اشاره کرد. طراحان برای کابین نیز ترکیب رنگ جدیدی را در نظر گرفته‌اند. از تغییرات بخش داخلی می‌توان به دسته راهنما و برف پاک کن شبیه تارا اتوماتیک، غربیلک فرمان جدید و نمایشگر لمسی اشاره کرد که باعث شدند آن نمای قدیمی کابین از بین برود.

قیمت

ایران خودرو رونمایی کرد | پژو پارس مدل ۲۰۲۳ رونمایی شد9

امکانات رفاهی و ایمنی

گروه صنعتی ایران خودرو که مدتی قبل پژو پارس ELX جدید را به بازار ایران عرضه کرده بود اکنون به صورت رسمی تصاویر و جدول مشخصات این سدان را منتشر کرد. پژو پارس در نسخه سفارشی ELX از امکانات بیشتری می‌برد و باید آن را نسخه آپشنال پژو پارس دانست.

بخوانید:  بزرگترین صفحه نمایش خودرو جهان رونمایی شد

از امکانات پژو پارس سفارشی ELX با موتور TU۵ می‌توان به کروز کنترل، پشتی صندلی‌های برقی، دو ایربگ ایمنی، بلوتوث، کاسه چراغ تیره، شیشه‌های عقب دودی، سنسور باد تایرها، نمایشگر لمسی، دوربین دنده عقب، سنسور پارک، آینه‌های تاشو برقی، سنسور باران، سنسور نور، ترمزهای دیسکی جلو و عقب و همچنین رینگ آلومینیومی اشاره کرد.

پژو پارس ELX جدید در نسخه TU۵ از یک موتور ۱.۶ لیتری ۱۶ سوپاپ بهره می‌برد که می‌تواند قدرتی برابر با ۱۰۵ اسب بخار و گشتاور ۱۴۲ نیوتن‌متر را به تولید برساند. قدرت تولید شده از این پیشرانه نیز توسط گیربکس ۵ سرعته دستی به چرخ‌ها منتقل خواهد شد که نسبت به قبل عملکرد بهتری را ارائه می‌دهد.

معرفی پژو پارس ELX جدید

ایران خودرو رونمایی کرد | پژو پارس مدل ۲۰۲۳ رونمایی شد7