این ۲ دو خودروی هندی جایگزینان پژو ۲۰۶، پژو پارس یا سمند !

همچنین با احتساب هزینه‌هایی چون حمل و نقل و سایر هزینه‌ها به همراه سود واردکننده قیمت این خودرو به ۳۰۰ میلیون تومان نیز خواهد رسید. از این رو می‌تواند به جایگزین مناسبی برای خودروهای ارزان قیمت داخلی چون پراید، تیبا، پژو ۲۰۶، پژو پارس، رانا پلاس و سمند تبدیل شود.

خودرو هندی

خودرو هندی

خودرو هندی

واردکنندگان به دلیل سقفی که در آیین‌نامه برای واردات خودرو در نظر گرفته شده نمی‌توانند خودروهای مورد انتظار مردم را به کشور وارد کنند. در واقع با تعرفه ۱۰ تا ۲۰ هزار دلار نمی‌توان انتظار داشت خودروهای اروپایی و ژاپنی به بازار ایران راه پیدا کنند، اما محصولات شرکت هندی ماروتی سوزوکی که زیرمجموعه شرکت سوزوکی ژاپن محسوب می‌شوند شانس زیادی برای ورود به بازار ایران را دارند.


منبع: https://www.ghatreh.com/news/nn65037999/%D8%B9%DA%A9%D8%B3-%26%23124%3B-%D8%A7%DB%8C%D9%86-%D8%AF%D9%88-%D8%AE%D9%88%D8%AF%D8%B1%D9%88%DB%8C-%D9%87%D9%86%D8%AF%DB%8C-%D8%AC%D8%A7%DB%8C%DA%AF%D8%B2%DB%8C%D9%86%D8%A7%D9%86-%D9%BE%DA%98%D9%88-206%D8%8C-%D9%BE%DA%98%D9%88

دیزایر در نسخه‌های قبلی در بخش طراحی با مشکلات زیادی مواجه بود، اما طراحان در نسل جدید مشکلات قبلی را برطرف کردند. این خودرو همواره جزو پرفروش‌ترین خودروها در بازار هند بوده و تا سال 2021 موفق شد آمار فروش بیش از 2 میلیون دستگاهی را به ثبت برساند. این خودرو در سال‌های 2016 تا 2017 نیز از رقبایی چون هوندا Amaze، هیوندای اکسنت و تاتا Zest حدود 2 برابر فروش بیشتری را تجربه کرده است.

خودرو هندی

مشخصات فنی سوزوکی دیزایر

خودرو هندی

سوزوکی دیزایر یکی از دو خودروی هندی محسوب می‌شود که برای ورود به بازار ایران شانس بالایی دارد. این خودرو یکی از محبوب‌ترین سدان‌های کوچک بازار هند بوده که توانسته در لیست سه خودرو پرفروش بازار هند جای بگیرد. این خودرو در مدل ۲۰۲۲ در قالب یک سدان شهری کوچک می‌تواند به جایگزین مناسبی برای برخی از خودروهای داخلی بازار ایران تبدیل شود.

بخوانید:  کاری مامان اعظم و فرزندانش با 5 مرد پولدار در تهران کردند

سوزوکی دیزایر مدل ۲۰۲۲ به یک موتور ۹۰ اسب بخاری مجهز شده و می‌تواند ظرف مدت ۱۲.۶ ثانیه از صفر به سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت برسد و از این رو نسبت به دنا با شتاب ۱۳.۵ ثانیه در جایگاه بهتری قرار دارد. در ادامه می‌توانید جدول مشخصات فنی این دو خودروی هندی با پراید و پژو ۲۰۶ را مشاهده کنید:

ماروتی سوزوکی دیزایر برای نخستین بار در سال ۲۰۰۸ به بازار هند راه پیدا کرد و تاکنون در قالب سه نسل متفاوت تولید و به بازار این کشور عرضه شده است. این خودرو در نسل اول بر پایه هاچ بک سوزوکی سوئیفت توسعه پیدا کرده و حتی خیلی‌ها دو نسل قبلی آن را با نام سوزوکی سوئیفت دیزایر می‌شناسند؛ اما شرکت هندی ماروتی با هدف متمایز کردن این خودرو تصمیم گرفت نسل سوم را با تغییرات بیشتر و با حذف نام سوئیفت به بازار عرضه کند.

دو خودروی هندی با شانس بالا برای ورود به ایران

خودرو هندی

تفاوت سوزوکی دیزایر و سوزوکی سوئیفت

در همین راستا در این مقاله قصد داریم شما را با دو خودروی هندی تولید ماروتی یعنی دیزایر و سوئیفت آشنا کنیم؛ این دو خودرو با قیمت حدود ۳۰۰ میلیون تومانی خود می‌توانند جایگزین مناسبی برای پژو ۲۰۶، پژو پارس یا سمند باشند. در ادامه با مشخصات و امکانات این دو خودرو آشنا خواهیم شد.

خودرو هندی

سوزوکی دیزایر

قیمت سوزوکی دیزایر

گفتنی است برخی از رسانه‌های داخلی اعلام کردند ماروتی سوزوکی دیزایر توانسته از موسسه یورو انکپ اروپا ۳ ستاره ایمنی را کسب کند، اما بررسی‌ها حاکی از آن است که این موسسه روی این خودرو هیچ‌گونه ارزیابی را انجام نداده است.

بخوانید:  قیمت پراید به 300 میلیون رسید

سوزوکی دیزایر در مدل پایه با قیمتی حدود ۷ هزار و ۸۵۰ یورو و سوزوکی سوئیفت با قیمت حدود ۷ هزار و ۴۴۵ یورو در بازار هند به فروش می‌رسند. با توجه به این که تعرفه واردات خودروهای زیر ۱۰ هزار دلار ۲۰ درصد خواهد بود و از آنجایی که واردات خودرو با ارز نیمایی انجام می‌شود، احتمالا سوزوکی دیزایر حدود ۲۶۰ میلیون تومان قیمت خواهد داشت.

بسیاری بر این باورند که سوزوکی دیزایر همان سوزوکی سوئیفت است که اکنون از طراحی بهتر و به خصوص صندوقی با فضای بیشتر بهره می‌برد. از این رو باید گفت دیزایر از لحاظ ایمنی، هزینه نگهداری، راحتی و مصرف سوخت گزینه بهتری خواهد بود، اما سوزوکی سوئیفت امکانات بیشتری را به همراه خواهد داشت.