بازی اسکیپ روم یا اتاق فرار چیست + انواع اتاق فرارها لست سکند | allescape

برای ساخت اتاق فرار فقط داشتن ایده کلی کفایت نمی کنه، بلکه باید واسه خودتون حد و حدود مشخص کنین. اصلا فرقی نمی کنه چه ژانری دوس دارین؛ ترسناک یا درام، اکشن یا فانتزی، جنایی و یا جنگی و تاریخی… متعهد بودن به یه ژانر مشخص قبل از هر چیز تکلیف شما رو مشخص می کنه و از سردرگمی نجاتتون میده.

بازی اسکیپ روم یا اتاق فرار چیست + انواع اتاق فرارها لست سکند | allescape

اگر شما یک گروه ۱۰ نفره داشته باشید و همه شما می‌خواهید همزمان بازی کنید، پیدا کردن یک اتاق مناسب برای همه شما بسیار دشوار خواهد بود. در طرف مقابل، اگر شما یک گروه دو نفره باشید و اتاق ده نفره باشد پس انجام آن فقط با دو نفر ممکن است خیلی سخت باشد. به صورت کلی اولین اتاق فرار ها در ایران از همین ژانر شروع کردن و سپس بقیه موارد را با توجه به نبوغ خودشون اضافه کردند. این ژانر از بازی طرف‌داران خاص خود را دارد، این افراد عاشق حل معما و دنبال به چالش کشیدن نگاه و توانایی‌های خود هستند.

اتاق فرار در مکانی مناسب را انتخاب کنید

راس ساعتی که رزرو کردید در لوکیشن بازی حاضر شوید و بعد از دریافت اطلاعات و آماده شدن از بازی لذت ببرید. تلفن همراه و یا بیسم‌های واکی تاکی و همچنین وجود یک مانیتور داخل بازی از راههای متداول ارسال کمک می‌باشد. استفاده از مطالب فقط با ذکر نام اسکیپ مگ و لینک به صفحه منبع امکان پذیر است. لست سکند در سال 89 با هدف ارائه خدمات متفاوت و با کیفیت به شما عزیزان در صنعت گردشگری تاسیس شده است. هنگام بازی در این سبک بهتر است به تمام جزئیات دقت کنید، از کنار هیچ اتفاقی به‌سادگی عبور نکنید.

بخوانید:  راه رهایی از شر بزرگترین دردسر لاستیک خودروها

اگر بازی خوب باشد بازیکنان با شما می‌نشینند و حرف می‌زنند و اگر بد باشد، فقط زودتر می‌خواهند از پیش شما بروند و فرار نورپردازی در اتاق فرار کنند. شاید آن‌ها برای شما راه‌حلی نداشته باشند؛ اما با پیگیری نظرات آن‌ها در آینده، شاید به بسیاری از مشکلات بازی پی ببرید. مانند هر پروژه دیگر، پیش از شروع باید محاسبات هزینه؛ “فایده” انجام شود. حتماً در این مرحله، با افرادی که تجربه طراحی و ساخت اتاق فرار را دارند، مشورت کنید.

  • Escape Room Game یا بازی فرار عنوان یک سرگرمی جذاب و ماجراجویانه است.
  • بسته های گیمیفیکیشن در محیط های سازمانی و شرکتی با اهداف مختلفی طراحی و پیاده سازی شده است.
  • این ژانر برای تمامی سنین می‌تواند مناسب باشد به ویژه افرادی که به داستان‌ها و فیلم‌های تخیلی علاقه مند هستند.
  • در این مواقع بعضاً شاید اخذ نمایندگی از برندهای خاص به‌مراتب کار را راحت‌تر کند.

باید این را بدانیم که چشمان بازیکنان با توجه به مخروط‌های تشکیل‌دهنده، رنگ‌های موجود در اتاق را به یک شکل نمی‌بینند. طراحان حرفه‌ای همیشه باید برای انتخاب معماهایی که در آن از رنگ و نور استفاده شده است، آن‌ها را در نور واقعی اتاق و زمانی که بازیکنان قرار است در آن بازی کنند انتخاب می‌کنند. نکته دیگر استفاده از وسایلی است که در صورت خرابی، امکان جایگزین شدن آن وجود داشته باشد. در این‌صورت قبل از شروع اجرای اتاق، باید فکر جایگزین هر وسیله برای بازی باشیم که در صورت رخداد چنین اتفاقی، نهایتاً در عرض یک روز، بازی به حالت اول خود بازگردد. یک معمای ذهنی، از مهارت‌های فکری و منطقی بازیکن استفاده می‌کند. به‌منظور حل معماهای ذهنی، بازیکنان باید سرنخ‌ها را رمزگشایی کرده، آن‌ها را باهم ارتباط دهند و درنهایت از آن نتیجه‌گیری کنند تا به جواب برسند.

بخوانید:  افزایش قیمت خرید قفل فرمان دست دوم از شیراز | یکی از پرفروش

تم اتاق فرار

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در اخبار