تفاوت کاور، بادی فنس و سرامیک چیست؟ | کی از مهمترین فاکتور

بادی فنس بادی فنس شامل یک پوشش شفاف و بی رنگ است که به شکل یک لایه ضخیم روی رنگ بدنه خودرو قرار گرفته و ضمن حفاظت از آن در برابر آسیب های موجود باعث زیبا و شفاف تر دیده شدن رنگ خودرو نیز می شود.

انجام خدمات بادی فنس، سرامیک و کاور در کمترین زمان و با بالاترین کیفیت را در مدوسا تجربه کنید.

ir) یکی از معتبرترین و مشهورترین مراکز ارائه خدمات در زمینه پوشش های محافظتی است.

جنس پوشش های سرامیکی پلیمر است و با ایجاد لایه محافظتی از آسیب هایی چون کثیف شدن، لکه های عمیق، خط و خش های سطحی، آفتاب سوختگی، خوردگی و زنگ زدگی سطح بدنه پیشگیری می کند.

شباهت بادی فنس، سرامیک و کاور خودرو همانطور که در بخش های قبلی نیز اشاره شد، همه این پوشش های بدنه خودرو ویژگی های محافظتی دارند، البته درصد این محافظت در هریک از آن ها متفاوت است.

با این حال کاور نیز بدنه خودرو را در مقابل آلاینده ها، تابش مستقیم نور خورشید و تا حدودی در مقابل آسیب های ناشی از شستشوی زیاد با مواد شیمیایی و خط و خش های سطحی ناشی از گرد و خاک محافظت می کند.

مواردی چون استفاده از کاور، بادی فنس و سرامیک که در این مقاله به همه آن ها خواهیم پرداخت.

حتی در صورتی که تصادفات و فشار های مختلف به بدنه خودرو باعث آسیب دیدگی رنگ آن نشود، خط و خش های ناشی از گرد و خاک، آفتاب سوختگی ها، ترک های ناشی از فشار به بدنه خودرو، پولیش غیر اصولی، شوینده های نامناسب، مواد شیمیایی و.

پوشش سرامیکی، یک پوشش از جنس مایع است که با رنگ خودرو مخلوط می شود و یک ترکیب شیمیایی ایجاد می کند که لایه محافظتی را روی بدنه خودرو ایجاد می سازد.

تبحر بالا در انجام خدمات پوشش محافظ بدنه، برخورداری از نیروی کار ماهر و متخصص و استفاده از متریال با کیفیت و مرغوب مهمترین فاکتور های تمایز مدوسا از سایر رقبا در این زمینه است.

قبل از انجام هریک از این خدمات نیاز است که ابتدا سطح بدنه خودرو کاملاً صاف، یکدست و تمیز باشد.

می تواند کیفیت رنگ خودرو را تحت تأثیر قرار دهد.

کاور بدنه کاور بدنه خودرو بیش از آن که خاصیت محافظتی داشته باشد جنبه تزیینی و زیبایی دارد.

بنابراین برای اجرای چنین خدماتی در مدوسا بهتر است ابتدا به دنبال قیمت بادی فنس” بالاتر از دیگر موارد است، همچنین سرامیک خودرو نسبت به کاور بدنه قیمت بالاتری دارد.

کی از مهمترین فاکتور ها در تعیین قیمت خودرو، کیفیت رنگ بدنه است و محافظت از رنگ بدنه فابریک مهمترین دغدغه مالکان اتومبیل به ویژه خودرو های خارجی است که افت قیمت بیشتری را در این زمینه متحمل می شوند.

محافظت از رنگ فابریک بدنه خودرو به منظور پیشگیری از افت قیمت کاری سخت و چالش برانگیز است.

ویژگی محافظتی بادی فنس بیش از سرامیک و کاور بدنه است و نسبت به آن ها ماندگاری بیشتری نیز دارد.

برخی از بادی فنس ها جنس اکلریک دارند که انعطاف پذیری بیشتری داشته و اجرای آن نیز راحت تر است.

کاور بدنه اتومبیل می تواند شفاف و یا مات و در انواع طرح و رنگ باشد، این خدمت نوین در زمینه بدنه خودرو، بیش از هر چیز جنبه تزیینی دارد و اجرای آن نیز نیازمند مهارت و ظرافت بالا و استفاده از متریال مرغوب و با کیفیت است.

کاور در انواع طرح و رنگ موجود است و معمولاً برای ایجاد تنوع و تغییر در رنگ بدنه خودرو مورد استفاده قرار می گیرد.

در دهه های اخیر استفاده از مواردی که محافظ رنگ بدنه محسوب می شوند بسیار مورد توجه بوده است.

استفاده از پوشش های محافظتی چون بادی فنس، نانو سرامیک و کاور از جمله خدماتی است که در این زمینه وجود دارد.

در واقع بادی فنس متشکل از سه لایه متفاوت است که روی هم قرار گرفته و در نهایت یک سپر مقاوم را روی رنگ بدنه تشکیل می دهند.

بادی فنس یا PPF از جنس پلاستیک مقاوم است و از مواد شیمیایی پلیراتان به صورت لایه لایه تشکیل شده است.

بادی فنس بیشترین محافظت را از رنگ خودرو داشته و از آسیب های ناشی از فشار و ضربه نیز پیشگیری می کند، ماندگاری بالایی دارد و دارای خاصیت آبگریزی و خاک گریزی نیز هست.

مدوسا(

– به گزارش سایت قطره و به نقل ازخبرگزاری آنا؛ یکی از مهمترین فاکتور ها در تعیین قیمت خودرو، کیفیت رنگ بدنه است و محافظت از رنگ بدنه فابریک مهمترین دغدغه مالکان اتومبیل به ویژه خودرو های خارجی است که افت قیمت بیشتری را در این زمینه متحمل می شوند.

اولین لایه بادی فنس از جنس پلی استر است که برای نصب روی بدنه این لایه جدا می شود تا لایه چسبناک زیر آن آزاد شود، لایه پلیراتان از بدنه خودرو در برابر عواملی چون ضربات و فشار ها محافظت می کند.

در مقایسه با بادی فنس، سرامیک خودرو” از قدرت محافظتی کمتری برخوردار است و ماندگاری کمتری نیز دارد.

انتهای رپرتاژ خبری /
کلید واژه ها: خودرو – افت قیمت – قیمت – محافظ – اتومبیل – استفاده – شوند – فاکتور – سرامیک – کیفیت – خارجی – دغدغه – متحمل – آسیب دیدگی – ویژه – بادی – خبرگزاری – تصادفات – پیشگیری – یکی از – گزارش – مختلف – صورتی – مقاله – مورد – آسیب – چالش – فشار


منبع: https://www.ghatreh.com/news/nn65058393/%D8%AA%D9%81%D8%A7%D9%88%D8%AA-%DA%A9%D8%A7%D9%88%D8%B1%D8%8C-%D8%A8%D8%A7%D8%AF%DB%8C-%D9%81%D9%86%D8%B3-%D9%88-%D8%B3%D8%B1%D8%A7%D9%85%DB%8C%DA%A9-%DA%86%DB%8C%D8%B3%D8%AA%D8%9F

از نظر ظاهر، کاربرد و عملکرد این سه فرآیند با هم متفاوت هستند اگرچه از نظر کلی همه آن ها به منظور محافظت از رنگ فابریک بدنه مورد استفاده قرار می گیرند.

اگرچه ایجاد یک لایه روی رنگ بدنه خودرو می تواند با ویژگی های محافظتی نیز همراه باشد اما در مقایسه با میزان محافظت سرامیک بدنه و یا بادی فنس، کاور بدنه بسیار ضعیف تر عمل می کند.

از نظر ویژگی هایی چون بالاتر بردن مقاومت رنگ، خاصیت آب گریزی، سهولت در شستشو و شفاف سازی رنگ، سرامیک خودرو و بادی فنس عملکرد مشابهی دارند.