تویوتا قدرت بی نظیر طراحی را با این کراس اوور به نمایش گذاشت/تصاویر

تویوتا قدرت بی نظیر طراحی را با این کراس اوور به نمایش گذاشت/تصاویر

تویوتا با رونمایی از کراس‌اوور کوچک و شهری C-HR در سال ۲۰۱۶ ثابت کرد که توانایی طراحی و تولید خودروهای جذاب و متفاوت را دارد.

کانسپت تویوتا C-HR پرولوگ
کانسپت تویوتا C-HR پرولوگ را استودیوی طراحی این شرکت در جنوب فرانسه خلق کرده است. درباره زمان معرفی و عرضه نسل بعدی C-HR اطلاعاتی در دست نیست. با وجود این تویوتا تأکید می‌کند نسل دوم این خودرو به‌زودی توجه عابرین پیاده در خیابان‌های اروپا را به خود جلب خواهد کرد.


منبع: https://www.ghatreh.com/news/nn65962311/%D8%AA%D9%88%DB%8C%D9%88%D8%AA%D8%A7-%D9%82%D8%AF%D8%B1%D8%AA-%D8%A8%DB%8C-%D9%86%D8%B8%DB%8C%D8%B1-%D8%B7%D8%B1%D8%A7%D8%AD%DB%8C-%D8%B1%D8%A7-%D8%A8%D8%A7-%D8%A7%DB%8C%D9%86-%DA%A9%D8%B1%D8%A7%D8%B3-%D8%A7%D9%88%D9%88%D8%B1

با گذشت تقریباً ۶ سال، این کمپانی ژاپنی حالا مشغول توسعه نسل دوم این کراس اوور است و با معرفی یک خودروی مفهومی با نام C-HR پرولوگ به استقبال آن رفته است. این کانسپت نشان می‌دهد نسل دوم هم از طراحی خاص و متمایزی برخوردار خواهد بود.

تویوتا قدرت بی نظیر طراحی را با این کراس اوور به نمایش گذاشت/تصاویر

نمای عقب کانسپت تویوتا C-HR پرولوگ طراحی بسیار پیچیده‌تری دارد. شیب زیاد شیشه، اسپویلر سقفی، چراغ‌های سرتاسری، برآمدگی زیاد در پنجم و دیفیوزر حجیم از جمله ویژگی‌های این مفهومی در نمای عقب هستند.

رشد فاصله محوری
تویوتا می‌گوید زوایای ورود و خروج C-HR پرولوگ بیشتر از نسل کنونی C-HR است. از این رو می‌توان نتیجه گرفت فاصله محوری نسل بعدی این خودرو افزایش خواهد یافت و احتمالاً فضای کابین آن بیشتر خواهد شد. این شرکت از انتشار مشخصات فنی خودداری کرده است، اما می‌دانیم نسل بعدی C-HR با پیشرانه هیبریدی شارژی و احتمالاً پیشرانه تمام‌الکتریکی به فروش خواهد رسید. بد نیست بگوییم که باتری مورد‌نیاز این خودرو در اروپا تولید می‌شود.

خودروهای مفهومی معمولاً با رینگ‌های بزرگ طراحی می‌شوند. این اصل درباره تویوتا C-HR پرولوگ نیز صادق است و رینگ‌های آن ابعاد غیرمتعارفی نسبت به بدنه دارند. می‌توان حدس زد که این رینگ‌ها در نسخه تولید انبوه کوچک‌تر خواهند شد. به‌غیر از این، پیش‌بینی می‌شود دستگیره‌های در کشویی و همچنین دوربین‌های جانبی جای خود را به دستگیره‌های معمولی و آینه‌های جانبی رایج بدهند.

بخوانید:  لوازم یدکی اسپورتیج 2022
تویوتا قدرت بی نظیر طراحی را با این کراس اوور به نمایش گذاشت/تصاویر

اگر بخواهیم بیشتر وارد جزئیات شویم، باید بگوییم خط و خطوط کانسپت تویوتا C-HR پرولوگ بیشتر و تیزتر از نسل فعلی C-HR است. چراغ‌های اصلی این خودرو مثل محصولات اخیر تویوتا ساختاری باریک و بومرنگی‌شکل دارند. جایگاه دستگیره در عقب باز هم خاص است و مهندسان این المان را در امتداد چراغ‌های عقب قرار داده‌اند.

به گزارش نبض بازار،تویوتا بعد از 6 سال از تولید C-HR دوباره نشان داد که استاد طراحی ‌های خاص است.

کانسپت تویوتا C-HR پرولوگ بدنه‌ای با ترکیب رنگ مشکی، نقره‌ای و نارنجی دارد. المان‌های اصلی این خودرو مدل‌های اخیری مثل پریوس و کراون را در ذهن تداعی می‌کنند. هر‌چند این کانسپت طراحی پیچیده‌ای دارد، اما به‌نظر می‌رسد همانند آیگو X، با تغییرات اندک راهی خطوط تولید شود.