خرید دیگنیتی از بورس کالا

خرید دیگنیتی از بورس کالا

بررسی عرضه‌های انجام شده دیگنیتی در بورس کالا

دومین عرضه خودرو دیگنیتی نیز در روز چهارشنبه ۳۰ شهریور با قیمت پایه ۸ میلیارد و ۲۱۵ میلیون ریال در تالار بورس عرضه شد. ۱۵۲ دستگاه دیگنیتی در دومین تجربه عرضه این خودرو به بورس توسط متقاضیان خریداری شد.

در جدیدترین اطلاعیه عرضه دیگنیتی در بورس کالا آمده است که ۲۱۴ دستگاه دیگنیتی با قیمت ۸۲۱ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان در بورس کالا روز ۲۲ آذر عرضه می‌شود که از این تعداد، ۵۳ دستگاه سفید تریم مشکی، ۵۳ دستگاه سفید تریم قرمز، ۵۴ دستگاه مشکی تریم مشکی و ۵۴ دستگاه مشکی تریم قرمز است.

در این مرحله میزان عرضه ۴۸ دستگاه بود و میزان تقاضا برای خرید دیگنیتی به ۱۰ برابر یعنی ۴۴۸ رسید. خودرو دیگنیتی مشکی تریم قرمز نیز با قیمت پایه ۸۲۱.۵۰۰.۰۰۰ میلیون تومان در قیمت ۱.۲۸۶.۷۰۸.۰۰۰ تومان مچ شد و با ایجاد رقابت ۵۶.۶۳ درصدی تقاضا برای این ۴۸ دستگاه به ۶۰۶ خریدار رسید. خودرو دیگنیتی سفید تریم قرمز و دیگنیتی مشکی تریم مشکی نیز با رقابت قابل توجه بیش از ۴۰ درصدی به متقاضیان عرضه شدند.

اولین عرضه خودرو در بورس کالا عرضه خودرو‌های دیگنیتی و فیدلیتی در ۲۶ مرداد اتفاق افتاد. این دو محصول گروه بهمن در اولین عرضه خودرو در بورس بر روی تابلوی معاملات تالار فیزیکی به فروش رسیدند. درنهایت با فروش این دو خودرو، بورس کالا در اولین تجربه رسمی خود به ظاهر توانست خودرو‌های مذکور را ۱۵ درصد ارزان‌تر نسبت به قیمت بازار به دست مصرف‌کننده برساند.

بورس کالا در روز‌های ۲۱، ۲۲ و ۲۳ آذرماه میزبان ۸۰۶ دستگاه فیدلیتی و دیگنیتی متعلق به بهمن موتور است که از این تعداد عرضه، برای نخستین بار، ۱۰۶ دستگاه خودرو دیگنیتی پرستیژ نیز قرار است در بورس کالا عرضه شود. در حال حاضر طبق آخرین اطلاعیه بورس کالا، تعداد ۲۱۴ دستگاه دیگنیتی در روز سه شنبه ۲۲ آذر و ۱۰۶ دستگاه دیگنیتی پرستیژ در روز چهارشنبه ۲۳ آذر عرضه خواهد شد.

گروه صنعتی بهمن موتور سه شنبه ۲۲ آذرماه ۲۱۴ دستگاه دیگنیتی و ۱۰۶ دستگاه دیگنیتی پرستیژ را در ۲ رنگ و در ۲ تریم مشکی و قرمز عرضه خواهد کرد. درصد پیش پرداخت سفارش خرید آن است ۲۵ درصد درنظر گرفته شده است.

خرید دیگنیتی از بورس کالا

براساس اطلاعیه عرضه بازار فیزیکی بورس کالای ایران این خودرو در ۲ مدل دیگنیتی به قیمت ۸۲۱ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان و دیگنیتی پرستیژ به قیمت ۹۹۶ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان که تحویل همه این خودرو‌ها ۲۳ بهمن بوده عرضه می‌شود. خرید و فروش دیگنیتی در بورس کالا نسبت به بازار برای خریداران این خودروی پرطرفدار و شرکت‌های عرضه‌کننده مزایای قابل توجهی دارد.


منبع: https://www.ghatreh.com/news/nn65958806/%D8%AE%D8%B1%DB%8C%D8%AF-%D8%AF%DB%8C%DA%AF%D9%86%DB%8C%D8%AA%DB%8C-%D8%A7%D8%B2-%D8%A8%D9%88%D8%B1%D8%B3-%DA%A9%D8%A7%D9%84%D8%A7

یکی از جذابیت‌های عرضه جدید دیگنیتی در بورس کالا را باید عرضه دیگنیتی پرستیژ دانست. در واقع در هفته‌های آینده برای نخستین بار در بورس کالا، ۱۰۶ دستگاه دیگنیتی پرستیژ نیز عرضه خواهد شد. این عرضه در روز ۲۳ آذر اتفاق خواهد افتاد که قیمت خودرو دیگنیتی ۹۹۶ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان تعیین شده است. عرضه‌های دیگنیتی پرستیژ شامل ۲۶ دستگاه سفید تریم مشکی، ۲۶ دستگاه سفید تریم قرمز، ۲۷ دستگاه مشکی تریم مشکی و ۲۶ دستگاه مشکی تریم قرمز است.

شرایط خرید دیگنیتی از بورس کالا

صدور سند و شماره‌گذاری خودرو فقط به اسم شخص خریدار خواهد بود و خریداران جهت تحویل خودرو باید یکی از نمایندگی‌های مجاز شرکت را از طرق پورتال فروش شرکت بهمن موتور انتخاب کنند.

شاید مساله الزام پرداخت مالیات بر ارزش افزوده و یا سایر هزنیه‌های این چنینی شما را گیج کند، اما باید در نظر داشته باشیم که برای خرید دیگنیتی از بورس کالا، این هزینه‌ها برای تمامی خودرو‌ها شامل ۹ درصد مالیات بر ارزش افزوده و هزینه‌های مربوط به مالیات و عوارض شماره‌گذاری، هوشمندسازی کارت خودرو، هزینه خدمات پست، تولید پلاک و شماره گذاری و بیمه شخص ثالث است که درخصوص خودرو دیگنیتی این هزینه‌ها به ۳۹۴ میلیون و ۴۱۹ هزار و ۲۷ ریال و برای دیگنیتی پرستیژ ۳۳۹ میلیون و ۸۳۹ هزار و ۲۷ ریال می‌رسد. این هزینه‌ها باید توسط شخص خریدار و از طریق حساب بانکی شخص خریدار به حساب بهمن موتور واریز می‌شود.

مشخصات جدیدترین عرضه دیگنیتی در بورس کالا

برای اینکه بدانیم چگونه می‌توانیم به بهترین شکل خودرو دیگنیتی را از بورس خریداری کنیم لازم است که در خصوص برخی محدودیت‌های خرید خودروی دیگنیتی صفر از طریق کارگزاری و بورس در مقایسه با خرید دیگنیتی از بازار توجه داشته باشیم. در واقع باید در نظر داشته باشیم که هر کد ملی صرفا مجاز به ثبت سفارش روی یکی از کد‌های عرضه شده در تاریخ عرضه و صرفا برای یک دستگاه خودرو است.

خرید دیگنیتی از بورس کالا

شرایط جدیدترین عرضه دیگنیتی در بورس کالا

پس از آن نیز در تاریخ ۲۲ آبان در تالار فیزیکی بورس کالا و به صورت حراج باز، تعداد ۱۹۲ دستگاه خودروی دیگنیتی در دو تریم مشکی و قرمز و با دو رنگ سفید و مشکی عرضه شد. قیمت پایه هر دستگاه خودرو فیدلیتی ۷ نفره ۷۷۲ میلیون تومان، فیدلیتی ۵ نفره ۷۵۸.۵ میلیون تومان و دیگنیتی نیز ۸۲۱.۵ میلیون تومان تعیین شده بود. در این عرضه رقابت داغ ۴۸ درصدی بر سر خرید دیگنیتی در بورس کالا شکل گرفت. دیگنیتی سفید تریم مشکی در عرضه ۲۲ آبان ماه با قیمت پایه ۸۲۱.۵۰۰.۰۰۰ تومان بر قیمت ۱.۱۸۵.۴۶۸.۰۰۰ تومان مچ شد و رقابت ۴۴.۳۱ درصدی را به نمایش گذاشت.

در این میان یکی از خودرو‌های پرطرفدار، دیگنیتی است. این خودروی شاسی بلند که در بین ما ایرانیان به اسم دیگنیتی شناخته می‌شود در واقع فنگون آی‌ایکس۵ خودروی کراس‌اوور کوپه ساخت شرکت چینی دانگ فنگ است که در گروه دانگفنگ نیسان ساخته شده. این خودرو در سال ۲۰۱۸ در نمایشگاه خودروی پکن رونمایی شده است. دیگنیتی در ایران توسط شرکت گروه بهمن مونتاژ و عرضه می‌شود.

خریداران باید بدانند که قبل از خرید خودرو ملزم به واریز وجه مالیات بر ارزش افزوده، سایر هزینه‌ها و قیمت دیگنیتی صفر، همزمان با تسویه اصل مبلغ به شماره حساب اعلامی به نام بهمن موتور هستند.

هزینه‌های جانبی خرید دیگنیتی از بورس کالا