خرید چای لاهیجان قیمت چای بهاره 1401 ایرانی و خرید اینترنتی | OkChay

اگر زودتر از این زمان تغییر رنگی را در چای مشاهده کردید، باید به طبیعی و اصل بودن آن شک کنید. لاهیجان چای، با معرفی بهترین نوع چای تولید شده در باغ های شمال کشور سعی دارد جهت حمایت از کشاورزان عزیز در تولید محصولات کشاورزی داخلی، فضایی مطمئن برای خرید این محصولات را فراهم آورد. هنگام مصرف شکر ، لوزالمعده هورمونی به نام انسولین را ترشح می‌کند تا قند را به عضلات منتقل کند تا از آن برای انرژی استفاده شود. اگر قند بیشتری از بدن خود مصرف کنید، قند اضافی به عنوان چربی ذخیره می شود.

چای پاییز

همچنین رنگشون روشن تر هست و لطافت بیشتری هم دارن که معروفن به 2 برگ و 1 غنچه. از لحاظ ظاهری زمانی که خشک میشه برگ هاش ریزتر از انواع دیگه هستن و پیچ خوردگی دارن. این ظاهر پیچ خورده به علت لطیف تر بودن برگ هاست که وقتی تحت فرایند مالش قرار می گیرن خرد نمی شن. متاسفانه بعضیا چای بی کیفیت شکسته رو با چای سرگل مخلوط می کنن تا سود بیشتری ببرن.

این چایی با چوب چایی که از ساقه چای در خود دارد یکی از خوش رنگ ترین چایی ایرانی است. این نوع چای سیاه با بیشترین خلوص و با کمترین میزان ساقه و دیگر ناخالصی توسط فیلتر های مخصوص جدا سازی می شوند. این نوع چای معمولاً ماندگاری بالایی دارد و 6 تا 12 ماه بدون افت کیفیت قابل نگهداری (به دور از رطوبت و در دمای اتاق) می باشد. زمان دم کردن چای سرگل کمتر از بقیه بوده و رنگ و طعم آن نیز مطبوع تر می باشد. میزان چای مصرفی در هر بار دم نیز کمتر از دیگر چای هاست. همانطور که در بالا توضیح داده شد، چای ایرانی سرگل بهاره، باید دستچین شود و از اینرو زحمت و هزینه کارگر بیشتری برای چینش آن وجود دارد.

  • چای شکسته در فصل تابستان و پاییز از تمام برگ های بوته به دست میاد.
  • چای سیاه حاوی گروه دیگری از آنتی‌اکسیدان‌ها به نام فلاونوئیدها است که سلامت قلب می‌شوند.
  • حالا سراغ چای قلم می رویم و داخل ظرف کنار دو نوع دیگر می ریزیم.
  • اما اگه دوست دارین گسی زیاد و طعمی قوی داشته باشه، باید بیشتر صبر کنین.
  • با این وجود، تولیدکنندگان چای ایرانی همواره تلاش خود را کرده اند تا مرغوب‌ترین چای را با کمترین هزینه به مشتریان خود عرضه اوکی چای ترکی نمایند.
بخوانید:  کیا کمپین برند جهانی را برای جام جهانی 2022 راه اندازی کرد

خرید چای لاهیجان قیمت چای بهاره 1401 ایرانی و خرید اینترنتی | OkChay

این چای اگه در فصل بهار چیده شده باشه، طعم و عطر قابل قبولی به نسبت قیمتش داره. اگه در فصل های پاییز یا تابستان چیده بشه کیفیت و مزه خوبی نداره. برگ هاش درشته و مقدار زیادی ساقه گیاه هم داخلش هست که باعث می شه نسبت به بقیه انواع چای لاهیجان راحت تر از روی ظاهر تشخیصش داد. در بسیاری از قهوه خانه ها در شمال کشور، این مدل چای دم میشه و تلخی، گسی و عطر ملایم این چای مورد پسند تعداد زیادی از مردم بومی و مسافرها قرار میگیره. در مجموع اگه به نوشیدن چای طبیعی و ارگانیک علاقه دارید، توصیه میشه 1 بار چای قلمی که در فصل بهار تهیه شده رو امتحان کنید.

تصاویر فروشگاه انواع چای لاهیجان و برنج های محلی فاطمی

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در اخبار