زمان برگزاری سومین فروش یکپارچه خودرو مشخص شد | معاون صنایع

افزایش 8 برابری دسترسی مشتریان به خودروهای پرتقاضا این معاون وزیر صمت تصریح کرد: با ساماندهی تخصیص خودرو در سامانه یکپارچه که با عرضه متنوع خودرو و خروج بیش از 70 درصد انواع محصولات خودرویی از فرآیند قرعه کشی همراه شده است، پس از سال ها، آرامش در بازار خودرو حاکم شده و امکان دسترسی مصرف کنندگان به خودرو برای یک محصول پرطرفدار خودروساز داخلی، هشت برابر افزایش یافته است.

معاون صنایع حمل ونقل وزارت صمت اضمن اشاره به تثبیت روند رو به رشد تولید خودروی کامل پس از سه سال در دو خودروساز بزرگ کشور، افزایش 28 درصدی آمار تحویل، کاهش 94 درصدی تعداد خودروهای ناقص انباشته در کف پارکینگ خودروسازان و کاهش 30 درصدی تعداد تعهدات معوق را در راستای تحقق برنامه های ساماندهی وضعیت نامطلوب صنعت خودروی کشور در دولت سیزدهم خواند و گفت: با توجه به پایدار شدن روند تولید خودروی کامل در خودروسازان داخلی و همچنین کاهش آمار خودروهای ناقص نسبت به مدت مشابه سال گذشته و از سوی دیگر ایجاد شفافیت در عرضه خودرو به بازار، در هفته جاری شاهد سومین دوره عرضه خودرو در سامانه یکپارچه فروش خودرو خواهیم بود.

منطقی خاطر نشان کرد: همچنین برای اجرایی شدن آیین نامه واردات خودرو، متقاضیان می بایست نسبت به ایجاد یا استفاده از شبکه خدمات پس از فروش موجود، به ازای واردات هر 1000 دستگاه خودرو، یک نمایندگی پس از فروش و تأمین قطعات یدکی ضروری مورد تأیید مراجع ذی صلاح پیش از واردات، تأمین تجهیزات، اسناد و آموزش نفرات خدمات پس از فروش، اعلام فناوری های انتقال یافته در خدمات پس از فروش، و نیز داشتن مجوز رسمی از تولید کننده محصول برای تضمین ارائه خدمات پس از فروش یا انتقال فناوری، داشتن تجربه در واردات خودرو و یا به کارگیری شرکت های دارای تجربه در این زمینه، ارائه سطح انتقال فناوری در خودروهای اقتصادی برای تولید در کشور و اعلام مشخصات فنی خودرو و قیمت آن اقدام کنند.

بخوانید:  ببینید | لحظه تصادف هولناک ؛ پرتاب خودرو به آسمان! | لحظه

وی افزود: در این راستا، وزارت صنعت، معدن و تجارت مکلف است در افق سند چشم انداز 20 ساله، بسترهای لازم را برای ورود فناوری های جدید و مستقل تولید خودرو با همکاری شرکت های معتبر خودروسازی جهان یا بصورت سرمایه گذاری مشترک با شرکت های فعال موجود فراهم کند.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازاکوفارس، طبق اعلام وزارت صنعت، معدن و تجارت به ایسنا، منوچهر منطقی ضمن اعلام خبر اجرای سومین مرحله فروش خودروها در قالب سامانه یکپارچه فروش خودروها در هفته جاری، به آمار تولید دو خودروساز بزرگ تا روزهای ابتدایی شهریور ماه اشاره کرده و گفت: دو شرکت بزرگ خودروساز کشور از ابتدای سال تا دوم شهریور ماه، 357 هزار و 377 دستگاه خودروی سبک (سواری و وانت) اقدام تولید کرده اند که نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش 283 درصدی تولید کامل و کاهش 85 درصدی تولید ناقص را نشان می دهد.

– معاون صنایع حمل ونقل وزارت صنعت، معدن و توارت از برگزاری سومین دوره عرضه خودرو در قالب سامانه یکپارچه تخصیص خودرو در هفته واری خبر داد.

وی ضمن تاکید براینکه برنامه ریزی این دوره به گونه ای خواهد بود که تعهدات قبلی شرکت های خودروسازی کاهش پیدا کند، از عرضه خودرو در قالب طرح های “پیش فروش”، “فروش فوق العاده”، “حمایت از خانواده و جوانی جمعیت” و “خروج خودروی فرسوده” خبر داد.

تعیین مشخصات فنی خودرو با اولویت واردات خودروهای برقی، ترکیبی، کم مصرف، ایمن و مورد استفاده عامه، تأمین خدمات پس از فروش و انتقال فناوری، تعیین صلاحیت های فنی و حرفه ای واردکنندگان و برخورداری از نمایندگی رسمی خودروساز خارجی، تعیین سقف واردات خودرو با ملاحظه تنظیم بازار، حمایت از تولید باکیفیت داخلی و رعایت منابع ارزی کشور با اولویت مصرف ارز برای کالاهای اساسی و ضروری، از جمله شرایط واردات خودرو به کشور است که به عنوان نقشه راه وزارت صنعت، معدن و تجارت ترسیم شده است.

بخوانید:  ادامه رشد بورس - اخبار خودرو

مزایای فروش خودرو در سامانه یکپارچه چیست؟ این مقام مسئول تخصیص عادلانه خودرو، افزایش امکان دسترسی مصرف کنندگان به خودرو، ایجاد شفافیت و رویه واحد در عرضه برای همه خودروسازان، رفع شائبه مهندسی عرضه بصورت قطره چکانی یا عرضه خودرو در بازارهای غیرشفاف توسط خودروسازان، همچنین افزایش تنوع و حق انتخاب برای مصرف کنندگان در هر دوره عرضه را از جمله مزایای سامانه یکپارچه تخصیص خودرو در راستای تنظیم بازار و ارتقاء رضایت مصرف کنندگان اعلام کرد.

شایان ذکر است، پیش از این، سخنگوی وزارت صنعت، معدن و تجارت ضمن اشاره به خروج 11 خودرو از شمول قرعه کشی و حذف تدریجی قرعه کشی ها برای خودروها، اعلام کرده بود که سومین مرحله فروش خودروها در سامانه تخصیص یکپارچه خودرو، در نیمه نخست سال شهریور ماه برگزار خواهد شد.

کلید واژه ها: خودرو – وزارت صنعت، معدن و تجارت – صنعت، معدن و تجارت – حمل ونقل – برگزاری – تولید – وزارت – شهریور ماه – سومین دوره – سامانه – خودروساز – صنایع – معاون – خودروها – فروش – معدن – هفته – شهریور – منوچهر منطقی – معدن و توارت – اعلام – تخصیص – تجارت – وزارت صمت – هفته واری – طبق اعلام – دوره – عرضه – بزرگ – ابتدایی


منبع: https://www.ghatreh.com/news/nn64921612/%D8%B2%D9%85%D8%A7%D9%86-%D8%A8%D8%B1%DA%AF%D8%B2%D8%A7%D8%B1%DB%8C-%D8%B3%D9%88%D9%85%DB%8C%D9%86-%D9%81%D8%B1%D9%88%D8%B4-%DB%8C%DA%A9%D9%BE%D8%A7%D8%B1%DA%86%D9%87-%D8%AE%D9%88%D8%AF%D8%B1%D9%88-%D9%85%D8%B4%D8%AE%D8%B5-%D8%B4%D8%AF

واردات خودرو، راهکاری برای تنظیم بازار و انتقال فناوری معاون صنایع حمل ونقل وزارت صمت در رابطه با تصویب آیین نامه واردات خودرو تاکید کرد: واردات خودرو (در قالب قانون ساماندهی صنعت خودرو) یکی از راهکارهای دولت برای تنظیم بازار و انتقال فناوری به کشور است.

بخوانید:  استخدام شرکت مدیران خودرو

منطقی ابراز امیدواری کرد: با تداوم روند تکمیل خودروهای ناقص، کسب آمادگی لازم در زنجیره تأمین برای افزایش تولید و بهره گیری از سازوکار واردات برای تنظیم بازار و انتقال فناوری به کشور، روش عرضه در سامانه یکپارچه فروش خودرو تا پایان امسال خاتمه پیدا کند.

معاون صنایع حمل ونقل وزارت صنعت، معدن و تجارت از برگزاری سومین دوره عرضه خودرو در قالب سامانه یکپارچه تخصیص خودرو در هفته جاری خبر داد.