سئو چیست؟ راهنمای کامل SEO رادزاد -بهترین بک لینک

سئو چیست؟ راهنمای کامل SEO رادزاد

سایتی که محتوای پویا و مفید تولید می‌کند و مرتبا بروز رسانی می‌شود و لینک‌های مختلفی از سایت های مرتبط و مطرح دریافت می‌کند به مرور زمان در نظر گوگل معتبر می‌شود. این کار هم به گوگل کمک می‌کند ساختار متن مطلب شما را بهتر تشخیص بدهد و هم کاربران نظم بهتری در نوشته می‌بینند و تجربه ای خوشایند از مطالعه مطلب شما خواهند داشت. لینک داخلی،یک فعالیتی است که هیچ هزینه ای برای شما ندارد، و فوق العاده، در بهبود سئوی داخلی سایت شما، و به طور کل در بهبود سئوی صفحات شما اثر بسیار مثبتی دارد. ساختار لینک سازی داخلی یا اینترنال لینک، بسیار مهم است، اگر شما مطلبی در سایتتان نوشته باشید وهیچ گونه لینک داخلیی به آن از سایر صفحاتتان نداده باشید، اطمینان داشته باشید رباتهای گوگل هم آن مطلب را نخواهند یافت.

  • الزاما نه، به خصوص اگر یک وب سایت کوچک با چند صفحه به هم لینک شده دارید.
  • با این کار گوگل می‌تواند کاربرانی که این عناوین را در گوگل جستجو می‌کنند را به سایت شما هدایت کند.
  • اما در این قسمت قصد داریم با یک مثال، قضیه را برای شما روشن کنیم.
  • فرآیند آنالیز یک سایت و ارائه راهکارهایی برای بهبود آن نیازمند صرف زمان زیادی است.
  • بطور کلی، محتوای سایت شما روی مجموعه‌ای از یک سری کلمات کلیدی سئو می‌شود که افراد با جستجو‌ی آن‌ها، می‌توانند سایت شما را در میان سایت‌های مشابه http://bestbacklink.top/ ببینند.

الگوریتم رنک برین کاری میکند که جایگاه خود را در نتایج جستجو از دست بدهید. اگر شما محتوای ارزشمند تولید کنید دیگران از آن استقبال میکنند و احتمالا به سایت شما لینک میدهند و همین کار موجب میشود جایگاه بهتری در نتایج گوگل کسب کنید. در آخرین قدم تلاش میکنیم تا نتایج بدست آمده از 4 مرحله قبلی را تحلیل کرده و با استفاده از اطلاعات آماری که از گوگل سرچ کنسول و گوگل آنالیتیکس جمع آوری میکنیم استراتژی های خود را بهینه کنیم. آنالیز و برنامه ریزی مرز جدایی میان دانش و دانایی است، در این مرحله تجربه به کمک دانش آمده و چشم اندازهای جدیدی را پیش روی ما ایجاد میکند.

بخوانید:  دلایل شورای رقابت برای افزایش قیمت‌ خودروهای مونتاژی اعلام شد

چه نوع محتوایی باید تولید کنیم؟

اسپم اسکور یا امتیاز هرزنامه بر پایه 27 ویژگی مشترک بین میلیون‌ها سایت جریمه شده توسط موتور‌های جستجو، محاسبه می‌شود. هر‌چه سایت شما امتیاز بالا‌تری کسب کند، احتمال اسپم بودن و در‌نهایت پنالتی شدن آن بیشتر است. اما قابل توجه است که امتیاز اسپم بالا ملاکی قطعی برای اسپم بودن یک سایت نیست؛ بلکه می‌تواند نشانه این باشد که لازم است کمی بیشتر به کیفیت و مرتبط بودن مطالب آن توجه شود.

  • سئو کلاه سیاه مجموعه ای از اقدامات نادرست با هدف افزایش رتبه وب سایت است.
  • این تکنیک، بیشتر در میان مشاغل کوچک که هنوز در صنعت شناخته نشده اند، رایج است و معمولاً در خصوص وب سایت های بزرگ اتفاق نمی افتد.
  • به همین عنوان توصیه می‌کنیم که حتما به مطالعه مقاله “تگ کنونیکال چیست و چه کاربردی در سئو سایت دارد؟” بپردازید و به عنوان یک سئو منیجر با تمامی مزایا و اهمیت تگ کنونیکال آشنا شوید.
  • تصور کنید پستی در مورد پیاده روی دارید و دو بک لینک برای آن دارید، یکی از آنها از یک پست در مورد “ورزش در فضای باز” و دیگری از یک پست در مورد “سیاست” است.
  • آکادمی وبسیما با هدف آموزش تخصصی سئو و بهینه سازی سایت در کنار به روز ترین متدهای طراحی رابط کاربری و تجربه کاربری راه اندازی شده است.

لینک سازی خارجی یا External Links به لینک‌هایی گفته می‌شود که به دامنه‌هایی غیر از دامنه سایت خود اشاره می‌کند. به عبارت بهتر اگر وب سایتی به شما لینک دهد و یا بالعکس می‌گوییم که لینک خارجی در وب سایت مبدا ایجاد شده است. تمامی قوانینی که برای لینک‌های داخلی رعایت می‌شود، می‌بایست برای لینک خارجی نیز رعایت شود. به عنوان مثال اگر شما با کلمه کلیدی غیرمرتبط به سایت دیگر لینک دهید، درصدی امتیاز منفی برای شما لحاظ خواهد شد. در این قسمت از آموزش سئو لینک سازی، بهترین زمان است که به انکرتسکت و انواع آن بپردازیم. همانطور که در قسمت بالا بیان شد، به کلمات و کاراکترهای موجود در یک متن که از یک صفحه به سایت یا صفحه دیگر لینک می‌دهید، انکر‌تکست می‌گویند.

بخوانید:  ریزش قیمت خودرو با این اقدام قطعی است

آشنایی با نحوه ثبت سایت در گوگل ( ثبت سایت در سرچ کنسول )

البته یادگیری همه چیز درباره این موضوع عملاً غیرممکن است، زیرا مباحث مربوط به آن دائماً در حال تغییر و بهبود است. سایت ماز که همانند دیگر سایت هایی که در این مقاله به شما معرفی نمودیم از معترترین منابع خارجی برای آموزش Seo می باشد. همچنین سایت ماز دارای ابزار نه چندان قدرتمندی در زمینه آنالیز سایت های زقبا می باشد که بیشتز همین ابزار باعث افزایش شهرت moz شده است.

سئو

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در اخبار