«سیاه تنگرس» چیست؟ | یک کارشناس ارشد گیاهان دارویی گفت: سیاه

کاربرد دارد.

یک کارشناس ارشد گیاهان دارویی گفت: سیاه تنگرس، گیاهی درختچه ای است که در درمان بیماری های مختلفی مانند دیابت، چربی خون، پروستات و .

– سعیده امیری، در گفت وگو با ایسنا، اظهار کرد: گیاه سیاه تنگرس با نام علمی Rhamnus persica یکی از گیاهان خوراکی خودرو و متعلق به خانواده عناب است.

وی ادامه داد: این گیاه بیابانی می تواند برای درمان چربی خون شما مفید باشد و کلسترول موجود در خون را تا حدود بسیار زیادی کاهش می دهد و شما را از بیماری های وابسته به چربی خون مصون می کند.

وی ادامه داد: گیاه سیاه تنگرس بصورت درختچه ای پرخار است که تا ارتفاع سه متر می رسد و دارای شاخه های متناوب و جوان کرکدار خاکستری رنگ است که در حالت مسن شده گیاه به رنگ زرد، قهوه ای، قهوه ای خاکستری و خاکستری در می آیند.

امیری بیان کرد: پروستات یکی از بیماری هایی است که سالانه افراد بسیار زیادی را درگیر می کند، باید بدانید که می توانید با مصرف گیاه تنگرس به کاهش ا


منبع: https://www.ghatreh.com/news/nn66064480/%C2%AB%D8%B3%DB%8C%D8%A7%D9%87-%D8%AA%D9%86%DA%AF%D8%B1%D8%B3%C2%BB-%DA%86%DB%8C%D8%B3%D8%AA%D8%9F

امیری با اشاره به اینکه از این گیاه در درمان دیابت استفاده می شود، عنوان کرد: دیابت نوع یک هنوز درمان قطعی ندارد بنابراین از این گیاه برای درمان دیابت نوع دو استفاده می شود، باید بدانید که این نوع دیابت به نوع زندگی کردن و نوع غذایی که می خورید بستگی دارد و زمینه وراثت چندان اهمیتی در این نوع دیابت ندارد.

بخوانید:  در شرکت ورق خودرو چهارمحال و بختیاری رقم خورد؛تولید 100 هزارتن محصولات گالوانیزه در100 روز ابتدایی سال 1402