شیر صافی برنجی | کسری سارانشیر صافی برنجی | کسری ساران

کسری ساران صافی کدام است؟ این محصول چه کاربردهایی دارد؟ می پردازیم بنابراین با آهن ملل همراه باشید. برای این‌که بتوانید بهترین شیرآلات صافی را با مناسب‌ترین قیمت ممکن خریداری کنید به شما پیشنهاد می‌کنیم که یک فروشگاه معتبر را برای خرید انتخاب کنید. انتخاب یک فروشگاه معتبر به شما اطمینان می‌دهد که محصولات اصل و اورجینال را برای خرید انتخاب کرده‌اید. علاوه بر این باید دقت داشته باشید که خرید از یک فروشگاه معتبر به میزان زیادی در کاهش هزینه‌های شما نیز تاثیرگذار است. شیر صافی یکی از پرکاربردترین شیرآلات برنجی، در صنعت به خصوص در صنایع خاص مانند آب و فاضلاب، نفت، گاز و پتروشیمی است.

  • مزیت استفاده از این نوع شیر صافی، هزینه ساخت نسبتا پایین آن است و از این جهت نوع محبوبی از شیر صافی محسوب می‌شود.
  • شکل ظاهری بدنه این محصول متشکل از یک سه راه ۴۵ درجه است که در قسمت دهانه ۴۵ درجه آن توری استیل نصب می‌شود.
  • وجود اضافات در سیال باعث افت فشار می‌گردد که این امر اتلاف انرژی و خرابی دستگاه را در پی دارد.

مقاومت بالای این آلیاژ ، این شیر را در برابر شکستن و آسیب های فیزیکی، خوردگی اسیدی، بازی و اکسایش مقاوم می سازد. امروزه شیرآلات مختلفی هستند که در صنعت مورداستفاده قرار می‌گیرند. یکی از انواع این شیرآلات شیر صافی می‌باشد که عملکرد بسیار خوبی را در بسیاری از صنایع مختلف ارائه می‌دهد و همین عامل نیز باعث می‌شود تا کاربردهای زیادی داشته باشد. این شیرآلات قادر هستند تا به میزان زیادی از عبور کردن آلودگی‌ها و مواد فیزیکی داخل سیالات جلوگیری کرده و به‌نوعی وظیفه تصفیه سیالات را برعهده دارند. این شیرآلات در واقع هم به‌عنوان یک تصفیه‌کننده و هم به‌عنوان یک شیر مورداستفاده قرار می‌گیرند و همین عامل نیز باعث کاربردهای بسیار زیاد این محصولات در صنعت می‌شود. محبوبیت زیاد این محصولات در صنعت باعث شده تا امروزه توسط برندهای مختلفی طراحی و ساخته شوند.

بخوانید:  تمهیدات ترافیکی روز اربعین در شیراز اعلام شد | رییس پلیس

آیا شیر صافی برنجی همان فیلتر است؟

توری استیل داخل محفظه‌ی ۴۵ درجه قرار می‌گیرد و درپوش به صورت رزوه‌ای بالای توری بسته می‌شود و برای تمیز کردن صافی می‌توان آن را باز کرد. استفاده از شیر صافی، مستقیماً باعث افزایش طول عمر سایر تجهیزات، علی الخصوص پمپ‌های گران قیمت موجود در سیستم می‌شود. شیرهای کرومباخ ساخت کمپانی کرین هستند که بیش از 160 سال در زمینه تولید های شیرهای صنعتی فعالیت دارند.

نکات ایمنی در شیر صافی:

به‌علاوه زمانی که سیستم در حال کار است، نباید به هیچ وجه درپوش آن را برداشت. در صورتی که امکان ضربه یا تبخیر سیال وجود داشته باشد، صافی به صورت افقی نصب می‌شود. استرینر U شکل باعث پدید آمدن افت فشار کمتری نسبت به استرینر Y شکل می شود.

مشخصات فنی شیر صافی CIM

مزیت استفاده از این نوع شیر صافی، هزینه ساخت نسبتا پایین آن است و از این جهت نوع محبوبی از شیر صافی محسوب می‌شود. استفاده از شیر صافی چدنی اغلب در خطوط انتقال آب آشامیدنی بزرگ و سیستم‌های آب غیرشرب مورد استفاده قرار می‌گیرد. شیر صافی چدنی با تحمل فشار کاری ۱۰ بار و ۱۶ بار طراحی و تولید می‌شود.

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در اخبار