طرح مبارزه با کالا های یدکی قاچاق خودرو در ایلام کلید خورد

معاون بازرسی صمت ایلام با اشاره به اقدامات تکمیلی اجرای این طرح افزود: با مشارکت صدا و سیمای مرکز استان تعداد 3 برنامه فعالیت رسانه ای ضبط و در شبکه استانی پخش و همچنین با اتحادیه مرکز استان و شهرستان ها به منظور بهبود اجرای طرح اخذ کد شناسه و رهگیری بر روی کالاها نشست های تخصصی برگزار شده است.

وی افزود: برای فروش این کالا ها نیز فرصت زمانی تا 15 بهمن تعیین شده است و بعد از این تاریخ با توزیع این قبیل لوازم یدکی در بازار برخورد می شود.

از 15 مرداد، ثبت “کد نقش” فعالان حوزه لوازم یدکی و قطعات خودرو در سامانه جامع تجارت الزامی شد البته فرصت شناسه دار کردن کالا ها و دریافت کد رهگیری تا نیمه مهرماه تمدید شده بود.

انتهای پیام/180/ن
کلید واژه ها: برخورد قانونی – صنعت، معدن و تجارت – لوازم یدکی – نظارت و بازرسی – ایلام – کالا – بازرسی – معاون نظارت – بازرسی از واحدهای صنفی – عرضه – قطعات یدکی – قانونی – برخورد – کد رهگیری – سامانه جامع تجارت – لوازم – اداره کل – خودرو – تجارت – متخلفان – شناسایی – رهگیری – واحدهای صنفی – استان ایلام – اداره – نظارت – استان – قطعات – قاچاق – معاون


منبع: https://www.ghatreh.com/news/nn65295471/%D8%B7%D8%B1%D8%AD-%D9%85%D8%A8%D8%A7%D8%B1%D8%B2%D9%87-%D8%A8%D8%A7-%DA%A9%D8%A7%D9%84%D8%A7-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%DB%8C%D8%AF%DA%A9%DB%8C-%D9%82%D8%A7%DA%86%D8%A7%D9%82-%D8%AE%D9%88%D8%AF%D8%B1%D9%88-%D8%AF%D8%B1-%D8%A7%DB%8C%D9%84%D8%A7%D9%85

معاون نظارت و بازرسی اداره کل صنعت، معدن و تجارت ایلام گفت: برای تحقق این الزام در استان ایلام 150 مورد بازرسی از واحدهای صنفی عرضه کننده لوازم یدکی انجام شده است و این بازرسی ها به جهت مقابله با قاچاق و تقلب در قطعات یدکی خودروها بوده که ثبت نشدن معاملات تجاری حوزه کالا های قطعات یدکی و مصرفی خودرو در سامانه جامع تجارت مشمول برخورد قانونی شده است.

بخوانید:  استیضاح وزیر صمت به مهار تورم خودرو کمک می کند/ سازمان بازرگانی با هدف حفظ فاطمی امین تاسیس می شود

– – اخبار استانها – ” مهدی کاکاخانی در گفت وگو با خبرنگار تسنیم درایلام، اظهار داشت: عرضه کننده لوازم یدکی ملزم بر آن هستند تا کالای دارای کد رهگیری را عرضه کنند و کالا های بدون کد شناسایی جمع و با متخلفان برخورد قانونی می شود.

معاون نظارت و بازرسی اداره کل صنعت، معدن و تجارت ایلام گفت: عرضه کننده لوازم یدکی ملزم بر آن هستند تا کالای دارای کد رهگیری را عرضه کنند و کالا های بدون کد شناسایی جمع و با متخلفان برخورد قانونی می شود.

به گفته کاکاخانی اجرای طرح با تشکیل 25 تیم گشت نظارتی در ایلام در حال اجرا و تاکنون در این بازرسی ها تعداد 19 فقره تخلف صنفی با ارزش ریالی 30.

4 میلیون ریال تشکیل شده است.

کاکاخانی تصریح کرد: از 16 مهرماه همه صنوف عرضه کننده لوازم یدکی ملزم شدند کالای دارای کد رهگیری را عرضه کنند و کالا های بدون کد شناسایی جمع و با متخلفان برخورد قانونی می شود.

وی افزود: طرح مقابله با عرضه کالا های قاچاق و تقلبی در حوزه لوازم یدکی خودرو از 15 فروردین عملیاتی و سپس عرضه قطعات یدکی خودرو به بازار از 21 خرداد به داشتن کد رهگیری مشروط شد؛ از این تاریخ به بعد نیز واحد های صنفی از خرید اقلام بدون شناسه منع شدند.