فارکس چیست به زبان ساده؛ اولین قدم یادگیری فارکس پارسی فارکس-بروکر آمارکتس

من خودم به شخصه همیشه سعی کردم این موضوع رو رعایت بکنم و به سود خوبی هم برسم. حتی اگر شانسی هم ترید بکنید و مدیریت ریسک رو رعایت بکنید باز هم ، کم ولی به سود میرسید. ولی مشکل من موقع معامله گری اینه که بین این همه روش گیج میشم و آخر سر نمیدونم باید از کدومشون استفاده کنم ممنون میشم اگه راهنماییم کنید. نسبت بازده به ریسک نیز مورد دیگری است که باید به آن توجه داشته باشید.

ضریب اهرمی در بازار فارکس

در این بین سیستم نرم افزازی متا تریدر Meta Trader بسیار محبوب و معروف است و توسط اکثر کارگزاری ها مورد استفاده قرار می گیرد. پس از نصب این برنامه بر روی موبایل یا کامپیوتر خود می توانید قیمت ها را بررسی کنید و معاملات خود را شروع کنید. البته گفتنی است که استفاده از اهرم یا لوریج بالا زیاد منطقی نیست. زیرا همانطور که ممکن است به سود شما عمل کند می‌تواند بر زیان شما عمل کند. اما در کل امکان فوق العاده است برای کسب درآمد در بازارهای مالی مخصوصا فارکس با اهرم های بالایی که دارد. بر فرض الان سهام اپل را در قیمت 100 دلار می‌خریم و هفته دیگر 110 دلار می‌فروشیم.

مراحل مهم در انجام معامله در فارکس

فارکس چیست به زبان ساده؛ اولین قدم یادگیری فارکس پارسی فارکس-بروکر آمارکتس

در این جا برای آشنایی بیشتر با امواج الیوت در بازار فارکس به الگوهای سه موجی و پنج موجی که الیوت در نمودار های قیمت به دست آورده بود، می پردازیم. الگوی سر و شانه نیز جز الگوهای کلاسیک بازگشتی در بازار فارکس به شمار می آید. در این الگو که در پایان یک روند صعودی شکل می گیرد ابتدا یه قله شکل می گیرد(شانه چپ)، پس از آن یک قله بالاتر تشکیل می شود (سر). بعد قیمت به پایین می رود و در برگشت مجدد نمی تواند به بالاترین نقطه که همان سر است برسد و قله ای پایین تر را شکل می دهد(شانه راست) که تقریبا به اندازه شانه چپ است.

بخوانید:  یک قدم تا عرضه بلوک سهام ایران خودرو و سایپا

بسیاری از معامله‌گران بازار فارکس چیست معتقدند سطوحی که در گذشته مهم بوده اند، می‌توانند در آینده نیز مهم باشند. این استراتژي از این منطق پیروی می‌کند که اگر یک معامله به یک سطح خاص کاهش یابد و سپس «بازگشت» کند، بازار به این سطح حمایت به‌عنوان مکان خوبی برای خرید نگاه می‌کند. این کمک می‌کند تا تشخیص دهید چه زمانی معامله می‌کنید، چند موقعیت باز کنید و چگونه زمان خود را بین تحقیق در مورد بازارها و نظارت بر موقعیت‌های فعال تقسیم می‌کنید. با این حال، لیست زیر شامل استراتژی‌های معاملاتی بر اساس سطوح حمایت و مقاومت مهم است که به‌طور خاص برای بازار فارکس چیست طراحی شده اند.

  • درنتیجه، می توانید تا ده برابر پولی که گذاشتید را معامله کنید.
  • یک کارگزار یا بروکر فارکس به شما امکان دسترسی به بازارهای فارکس را می‌دهد و شما را قادر می‌سازد تا سفارشات و معاملات خود را در یک پلتفرم معاملاتی انجام دهید.
  • فارکس چیست و برای موفقیت در بزرگترین بازار مالی دنیا یعنی بازار فارکس به چه چیزهایی نیاز داریم؟ در این مقاله به این ورود آمارکتس موضوعات پرداخته ایم.
  • سود یا زیان نتیجه هر گونه تغییر قیمت در روز در جفت ارز مربوطه است.

همین جا بود که ایده پیش فروش کردن کالاها شکل گرفت و باعث به وجود آمدن نوع جدیدی از معاملات به نام آتی شد. در سال 1848، در آمریکا معاملات آتی به شکل رسمی وارد بازارهای مالی شدند. بدین ترتیب کشاورز و خریدار در مثال بالا توافق کردند که براساس قیمتی از پیش تعیین شده، قراردادی با سررسید مشخص امضا کنند. به طور کلی، جذابیت بالای این بازار به همراه فرصت های درآمد زایی بی شمار آن سبب گردیده تا توجه معامله گران بسیاری را از سراسر دنیا به خود معطوف نماید. بنابراین نکته حائز اهمیت در مورد بازار مالی فارکس نسبت به سایر بازارها، حجم بالای معاملات روزانه انجام شده در آن می باشد.

بخوانید:  ظرفیت فرودگاهی زیارت اربعین افزایش می یابد / رفع سهمیه بندی تردد زائران در مرزها