قیمت خودرو ارزان می‌شود؟ | اقتصاد24

پژو ۲۰۷ اتومات که در ماه گذشته ۵۹۰ میلیون تومان ارزش داشت، اما امروز در سطح ۶۳۰ میلیون تومان ثابت ماند.

تارا اتوماتیک هم که این روز‌ها از نوسانات دور نماند، امروز با ۱۱ میلیون افزایش قیمت نسبت به روز گذشته، به ۶۱۰ میلیون تومان رسید.

قیمت خودرو‌های پرطرفدار

اما فعالان بازار خودرو می‌گویند که برخی خودرو‌ها بیشتر خرید و فروش می‌شوند و پرطرفدار هستند. این خودرو‌ها با چه قیمتی در بازار معامله می‌شوند؟

بیشتر بخوانید: قیمت خودرو در بازار دوباره گران شد


خودرو دنا معمولی هم که مدت‌ها بود با ثبات قیمتی همراه شده بود، اما این چند روز با افزایش قیمت همراه شد. امروز صبح، این خودرو در قیمت ۴۱۵ میلیون تومان در بازار عرضه شد. اما باید توجه داشت که دنا معمولی طی تنها یک ماه با ۱۰ ملیون تومان افزایش قیمت همراه شده بود.

با افزایش نرخ دلار از هفته گذشته، قیمت خودرو‌ها نیز با افزایش همراه شد. البته برخی معتقدند که قیمت خودرو هم‌گام با نرخ دلار افزایش نداشته است.

کاظم محمدی نیک‌خواه، کارشناس صنعت خودرو گفت: در حال حاضر قیمت خودرو‌های وارداتی موجود در بازار بر اساس افزایش یا کاهش نرخ دلار تعیین می‌شود. اما همچنان خرید و فروشی در بازار صورت نمی‌گیرد.

محمدی نیک‌خواه گفت: البته این افزایش قیمت پیش از جهش و سقف‌شکنی دلار اتفاق افتاده بود، اما در یک هفته اخیر پررنگ‌تر شد.

قیمت خودرو ارزان می‌شود؟

برخلاف ماه‌های گذشته که قیمت پراید ثابت مانده بود، اما بالاخره سقف‌شکنی تاریخی دلار این ثبات را شکست و این خودرو را با نوسان قیمت همراه کرد. برای مثال، پراید ۱۱۱ اکنون با قیمت ۲۰۶ میلیون تومان به فروش می‌رسد. اما پراید ۱۳۱ نیز اکنون به نرخ ۱۸۳ میلیون تومان عرضه می‌شود.

بخوانید:  فروش فوق‌العاده آریسان ۲ دوگانه سوز «ایران خودرو» از سه‌شنبه ۲۹ آذرماه ۱۴۰۱+ جدول و لینک ثبت نام

قیمت پژو ۲۰۶ تیپ دو صفر نیز شش میلیون تومان گران شد و حالا ۳۳۰ میلیون تومان ارزش دارد. در این میان، تیپ پنج این مدل پژو امروز با سه میلیون افزایش قیمت نسبت به روز گذشته همراه و در بازار کشور در نرخ ۳۷۵ میلیون تومان ثبت شد.

پیش‌بینی قیمت خودرو در روز‌های آینده

او توضیح داد: این نوسانات قیمتی فعلی در بازار مقطعی است و به نظر می‌رسد قیمت خودرو در هفته‌های آینده، اگر دلار مجددا افزایش قیمت تجربه نکند، جهش چندانی نداشته باشد.

این کارشناس صنعت خودرو افزود: این نوسانات ایجاد شده هم عاملی نبود که رکود را از بین ببرد. تنها ثبات نرخ دلار است که رکود را از بین می‌برد. در نتیجه، پیش‌بینی می‌شود بازار به همین روند خود ادامه دهد.

پژو پارس اتوماتیک هم امروز به قیمت ۴۹۶ میلیون تومان در بازار خودرو کشور به فروش می‌رسد.

منبع: تجارت نیوز


منبع: https://www.ghatreh.com/news/nn65572487/%D9%82%DB%8C%D9%85%D8%AA-%D8%AE%D9%88%D8%AF%D8%B1%D9%88-%D8%A7%D8%B1%D8%B2%D8%A7%D9%86-%D9%85%DB%8C-%D8%B4%D9%88%D8%AF%D8%9F

اقتصاد۲۴- قیمت خودرو صفر داخلی روز چهارشنبه ۱۸ آبان ۱۴۰۱ با توجه به آمار و قیمت روزانه سایت دیوار با تغییراتی همراه شد. بازار خودرو روز‌های عجیبی را پشت سر می‌گذارد.

تیبا هاچ‌بک پلاس که از خودرو‌های پرطرفدار این روزهاست، صبح امروز با دو ملیون تومان افزایش قیمت نسبت به روز گذشته، در محدوده ۲۲۲ میلیون تومان قیمت‌گذاری شد.


قیمت‌های ثبت‌شده در سایت‌های آگهی خودرو پس از گذشت چند روز از سقف‌شکنی دلار، حکایتگر بلاتکلیفی و سردرگمی بازار است. برخلاف روز‌های گذشته، برخی خودرو‌ها با ثبات، برخی با کاهش و برخی نیز با افزایش قیمتی همراه شده‌اند.