قیمت خودرو در بازا آزاد امروز چهارشنبه ۱۳ مهر +پیش بینی – تازه نیوز

به گزارش تازه‌نیوز، قیمت خودرو صفر داخلی روز ‌چهارشنبه ۱۳ مهر ۱۴۰۱ با توجه به آمار و قیمت روزانه سایت دیوار با تغییراتی همراه شد. قیمت خودرو صفر داخلی در لحظه نگارش این گزارش در بازار ایران به شرح زیر است:

  • پراید ۱۱۱ با قیمت ۲۰۵ میلیون تومان به فروش می‌رسد.
  • پراید ۱۳۱ نیز با قیمت ۱۸۰ میلیون تومان عرضه می‌شود. دنا معمولی مدل ۱۴۰۱ نیز با قیمت ۴۰۴ میلیون تومان به فروش می‌رسد.
  • پژو ۲۰۷ اتومات اکنون در قیمت ۵۹۰ میلیون تومان خرید و فروش می‌شود.

قیمت خودروهای پرطرفدار

تارا اتوماتیک هم با هفت میلیون افزایش قیمت نسبت به روز گذشته همراه شد و امروز با قیمت ۵۹۵ میلیون تومان خرید و فروش می‌شود.

چندی پیش نیز، عماد جعفری، کارشناس صنعت خودرو در گفتگو با تجارت‌نیوز گفت: افزایش قیمت دلار طی چند روز نمی‌تواند تاثیری در قیمت خودرو داشته باشد. با توجه به شرایط اجتماعی_سیاسی فعلی، ذهن مردم درگیر افزایش نرخ دلار نیست. در نتیجه می‌توان مشاهده کرد که تاثیرپذیری قیمت خودرو از دلار کم شده است.

تیبا هاچ‌بک‌ پلاس دو میلیون تومان نسبت به روز گذشته افزایش داشت و هم‌اکنون در محدوده ۲۱۴ میلیون تومان قیمت دارد.

بابک صدرایی، کارشناس صنعت خودرو می‌گوید: بازار خودرو در حال حاضر در رکود قرار دارد و نوسان قیمتی کم است. پیش‌بینی می‌شود تا هفته آینده این رکود ادامه داشته باشد. اما در هفته‌های آینده اگر تکلیف مذاکرات برجام مشخص شود، بازار روند صعودی را طی خواهد کرد.

این کارشناس صنعت خودرو در پایان یادآور شد: به نظر نمی‌رسد قیمت خودرو در روزهای آینده با افزایش همراه شود. چون مشخص نیست که این افزایش نرخ دلار موقت است و دوباره کاهشی می‌شود یا ادامه دارد.

بخوانید:  افزایش سرقت خودرو در آمریکا / پلیس هشدار داد | مقام های پلیس


منبع: https://www.ghatreh.com/news/nn65208875/%D9%82%DB%8C%D9%85%D8%AA-%D8%AE%D9%88%D8%AF%D8%B1%D9%88-%D8%AF%D8%B1-%D8%A8%D8%A7%D8%B2%D8%A7-%D8%A2%D8%B2%D8%A7%D8%AF-%D8%A7%D9%85%D8%B1%D9%88%D8%B2-%DA%86%D9%87%D8%A7%D8%B1%D8%B4%D9%86%D8%A8%D9%87-%D9%85%D9%87%D8%B1-%2B%D9%BE%DB%8C%D8%B4-%D8%A8%DB%8C%D9%86%DB%8C

به نقل از تجارت نیوز، از آنجایی که بازار خودرو کشور، یک بازار دلار است پیش‌بینی می‌شود که با ادامه روند افزایش نرخ دلار، قیمت خودرو هم افزایشی شود. اما کارشناسان خودرو روایت دیگری از وضعیت بازار در چند روز اخیر می‌دهد و اعتقاد دارد بازار در شرایط فعلی به نوسان دلار واکنش نشان نمی‌دهد.

قیمت خودرو

پیش‌بینی قیمت خودرو در روزهای آینده

او افزود: البته در هفته‌های گذشته هم دلار افزایش داشت. اما بازار خودرو کشور تاثیری از این افزایش نپذیرفت و از وضعیت رکودی خود خارج نشد. این رکود نشات‌گرفته از چشم‌انتظاری بازار به مذاکرات برجام است. خریداران و فروشندگان با رصد اخبار پیش‌بینی می‌کنند که احتمال شکل‌گیری توافق بیشتر از عدم توافق است. پس در خرید و فروش خودروها صبر می‌کنند.

پژو ۲۰۶ تیپ دو مدل ۱۴۰۱ یک دو میلیون تومان افزایش داشت و اکنون در قیمت ۳۰۹ میلیون تومان به فروش می‌رسد. ۲۰۶ تیپ پنج نیز پنج میلیون تومان افزایش قیمت داشت و در بازار کشور تا نرخ ۳۷۰ میلیون تومان پیش رفت.