هیوندای، کیا و جنسیس Sweep 2022 IIHS TOP SAFETY PICK+ و TOP SAFETY PICK جوایز

فرآیند داوری IIHS برندگان TSP را می‌شناسد که در شش تست قابلیت تصادف رتبه‌بندی «خوب» را کسب کرده‌اند: همپوشانی کوچک در سمت درایو، جلو همپوشانی کوچک سمت سرنشین، جلو همپوشانی متوسط، سمت اصلی، استحکام سقف، و تکیه‌گاه سر. علاوه بر این، برندگان TSP رتبه‌های «پیشرفته» یا «برتر» را برای تست‌های پیشگیری از تصادف خودرو به خودرو و خودرو به عابر پیاده دریافت می‌کنند. خودرو همچنین باید حداقل یک سیستم چراغ جلو در دسترس داشته باشد که رتبه “خوب” یا “قابل قبول” را کسب کند. برای نامگذاری TSP+، سیستم چراغ جلو «خوب» یا «قابل قبول» باید تجهیزات استاندارد باشد.

این گروه با بیشترین جوایز در هر دسته در صنعت پیشرو است، هنگامی که مجهز به حفاظت در برابر تصادف جلو و چراغ های خاص است – 11 TOP SAFETY PICK+ و 10 انتخاب ایمنی برتر در مجموع 21 جایزه. هیوندای موتور و کیا هر دو مدعی 8 جایزه TSP+ و TSP شدند، در حالی که جنسیس پنج جایزه TSP+ را دریافت کرد، یکی برای هر مدلی که در حال حاضر در بازار ایالات متحده موجود است.

گروه موتور هیوندای (گروه) بار دیگر بیشترین درآمد را به دست آورده است TOP SAFETY PICK+ (TSP+) و انتخاب ایمنی برتر جوایز (TSP) توسط مؤسسه بیمه ایمنی بزرگراه (IIHS) که بیشتر این خودروساز را به عنوان پیشرو در صنعت در ایمنی برجسته می کند.

هیوندای توسان، پالیسید، سانتافه (مدل های ساخته شده پس از ژوئیه 2021)، NEXO همگی برترین جایزه TSP+ را از آن خود کردند. مدل‌های النترا (با چراغ‌های جلوی خاص)، سوناتا (با چراغ‌های جلوی خاص)، Venue (با چراغ‌های جلوی خاص) و سانتا کروز (با چراغ‌های جلوی خاص) همگی مدعی جوایز TSP شدند.

بخوانید:  کیا نتایج فروش جهانی ژانویه 2023 را اعلام کرد

کیا تلوراید، سورنتو، سلتوس، کارناوال ساخته شده پس از مارس 2021 (با چراغ های خاص)، اسپورتیج و سول (با جلوگیری از تصادف اختیاری جلو و چراغ های جلوی خاص) همگی جوایز TSP را دریافت کردند. کیا K5 و استینگر به عنوان برندگان TSP+ واجد شرایط شدند.

  • موسسه بیمه ایمنی بزرگراه (IIHS) هیوندای موتور گروه را به عنوان پیشرو در صنعت در ایمنی می شناسد و بیشترین تعداد جوایز سال 2022 را به این سازمان اعطا کرده است.
  • هیوندای موتور، کیا و جنسیس 21 می گیرند TOP SAFETY PICK+ (TSP+) و انتخاب ایمنی برتر (TSP) جوایز بین آنها زمانی که مجهز به پیشگیری از تصادف جلوی اختیاری و چراغ های جلوی خاص باشد
  • هیوندای موتور و کیا هر دو در صورت تجهیز به پیشگیری از تصادف جلو و چراغ‌های جلوی خاص، هر کدام هشت جایزه TSP+ و TSP را دریافت می‌کنند.
  • جنسیس پنج جایزه TSP+ را دریافت می کند، یکی برای هر مدلی که در حال حاضر در بازار ایالات متحده موجود است

کل خط تولید جنسیس در بازار ایالات متحده اکنون دارای رتبه جایزه TSP+ است و G70 (ساخته شده پس از ژوئن 2021)، G80، G90، GV70 و GV80 همگی برنده جایزه IIHS در سال جاری شدند.


منبع: https://www.kianewscenter.com/news/hyundai–kia-and-genesis-sweep–2022-iihs-top-safety-pick–and-top-safety-pick-awards/s/fe97a478-3e51-459e-aa08-b74732d04dda