هیوندای موتور و کیا از طریق توافقنامه تحقیقاتی چندجانبه مشترک، تحرک اکتشاف سطح ماه را توسعه می‌دهند.


  • هیوندای موتور و کیا قراردادهای تحقیقاتی مشترکی را با شش موسسه تحقیقاتی کره ای امضا کردند تا راه حل های حرکتی برای اکتشاف سطح ماه ایجاد کنند.
  • این توافق اولین گام هیوندای و کیا برای تحقق بخشیدن به چشم انداز روباتیک خود در “گسترش دسترسی انسان” برای کمک به ایجاد آینده ای بهتر است.
  • قابلیت‌های فن‌آوری رباتیک اصلی هیوندای و کیا برای ارائه تحرک مورد استفاده قرار خواهند گرفت. راه حل هایی برای اکتشاف در ماه‘s سطح
  • این ابتکار بر اساس برنامه فضایی ملی بسیار موفق کره است

هیوندای موتور و کیا، که از طریق فناوری‌های نوآورانه‌ای مانند روباتیک و تحرک هوایی پیشرفته (AAM) پیشگام امکانات بی‌پایانی برای گسترش تحرک هستند. هستند اکنون دید خود را فراتر از مرزهای زمین و به فضا گسترش می دهند.

هیوندای و کیا در 27 جولای اعلام کردند که آنها قراردادهای تحقیقاتی مشترکی را با شش موسسه تحقیقاتی کره ای امضا کردند و یک نهاد مشورتی برای توسعه راه حل های تحرک برای اکتشاف سطح ماه تشکیل دادند. این اعلامیه پس از پرتاب موفقیت آمیز یک موشک تولید داخل توسط کره در ماه ژوئن صورت گرفت.

یونگ وا کیم، معاون اجرایی و رئیس مرکز برنامه ریزی و هماهنگی تحقیق و توسعه هیوندای موتور و کیا گفت: «ما اولین گام را در جهت تبدیل دیدگاه خود به رباتیک و مفهوم متاموبیلیتی به واقعیت برداشته ایم. ما دامنه تجربه جابجایی انسان را فراتر از وسایل حمل و نقل سنتی و فراتر از مرزهای زمین گسترش خواهیم داد تا بیشتر به پیشرفت نوع بشر کمک کرده و به ایجاد آینده ای بهتر کمک کنیم.

بخوانید:  اخبار خودرو : عمومی : شاسی بلند جدید کیا +عکس

در مراسم امضای قرارداد که در کره برگزار شد، چونگ کوک پارک، رئیس و رئیس بخش تحقیق و توسعه هیوندای موتور و کیا و همچنین مقامات ارشد شش موسسه تحقیقاتی حضور داشتند: موسسه تحقیقات انرژی اتمی کره (KAERI)؛ موسسه تحقیقات هوافضای کره (KARI)؛ موسسه نجوم و علوم فضایی کره (KASI)؛ موسسه فناوری خودرو کره (KATECH)؛ موسسه مهندسی عمران و فناوری ساختمان کره (KICT)؛ و پژوهشکده الکترونیک و مخابرات (ETRI).

با همکاری که انتظار می رود از همان ابتدا شروع شود اوت، هیئت مشورتی مفهوم تحرک اکتشاف ماه و فناوری های اصلی اصلی را تعریف خواهد کرد ضمن توسعه و بازنگری استراتژی‌ها و اقدامات اجرایی خاص برای عملیات بر روی ماه. هیوندای موتور و کیا با فناوری‌های حرکت هوشمند خود از بدنه مشاوره‌ای پشتیبانی خواهند کرد.

بر اساس توافقنامه تحقیقاتی چندجانبه، شرکت‌کنندگان از بخش‌های خصوصی و دولتی دانش و قابلیت‌های خود را برای پیشرفت چشمگیر فناوری‌های موجود خود و مهندسی راه‌حل‌های جدید برای تحرک اکتشاف ماه یکپارچه خواهند کرد. تخصص در بسیاری از زمینه‌ها، از جمله تجهیزات اکتشافی، نرم‌افزار برای عملیات تحرک و عملکرد ارتباط از راه دور اعمال خواهد شد.

بدون هوا، دمای شدید و دهانه های بی شمار و پوشش های غبار ماه تشکیل شده سطح ماه از ذرات تیز و ساینده محیطی فوق العاده خشن است. در حالی که چالش‌های مهمی برای توسعه تحرک اکتشاف سطحی ایجاد می‌کند، همچنین زمینه اثبات نهایی را فراهم می‌کند و درس‌های ارزشمندی را برای هیوندای و کیا ارائه خواهد کرد تا ارائه راه‌حل‌های تحرک هوشمند و پایدار بر روی زمین را تسریع بخشند.

بخوانید:  ببینید | انتقاد شدید پلیس از خودروسازان

هیوندای و کیا یک نهاد مشورتی داخلی با پرسنل کلیدی برای توسعه و بهره برداری از تحرک سطح ماه تشکیل داده اند. منابع از هیوندای و آزمایشگاه رباتیک کیا که مسئول توسعه ربات است، تامین خواهد شد. هیوندای و کیا همچنین در زمینه طراحی و تفسیر نرم‌افزار و سخت‌افزار، فناوری پاسخ به محیط فضایی و تجهیزات ویژه برای انجام مأموریت‌های اکتشافی ماه همکاری خواهند کرد.

توافق چندجانبه برای توسعه تحرک برای کاوش سطح ماه نشان دهنده یک لحظه مهم در تاریخ هیوندای موتور و کیا است که چشم انداز آنها را برای تحرک آینده، از جمله Robotics و AAM، به مناطق فراتر از زمین گسترش می دهد. هیوندای و کیا همچنین انتظار دارند در فرآیند توسعه رباتیک متحرک جدید اکتشاف ماه، فناوری‌های اختصاصی را برای کسب‌وکارهای حمل‌ونقل آینده تضمین کنند.

در ماه ژانویه، هیوندای موتور چشم انداز رباتیک خود را از “Metamobilty” برای کمک به غلبه بر محدودیت های حرکتی اعلام کرد. CES 2022، که ویدیویی از ربات Boston Dynamics به نام “SPOT” را در حال کاوش در فضای بیرونی نشان داد.


منبع: https://www.kianewscenter.com/news/hyundai-motor-and-kia-to-develop-lunar-surface-exploration-mobility-through-joint-multilateral-resea/s/fc9715f6-c04b-4398-a8a3-22ed4fa354c8