ویدئو وال چیست، انواع آن کدام است و چه کاربرد هایی دارد؟ | asilight

با توجه به این که تلویزیونهای خانگی و معمولی توانایی کار در چنین محیط هایی را برای مدت طولانی ندارند ، برند های شاخص تولید کننده سیستمهای تصویری مبادرت به طراحی و ساخت نمایشگرهای نسل نو یا ویدئو وال نموده‌ اند . از آنجا که ویدئو وال و تلویزیون شهری از مجموعه ای از نمایشگرهای قرار گرفته در کنار هم ساخته میشوند. بنابراین وضوح تصویر با هر نمایشگری که به این مجموعه افزوده شود افزایش می یابد. این مطلب به این معنی است که video wall می تواند تصویری در ابعاد بزرگتر با وضوح تصویر به مراتب بالاتر نسبت به سایر تجهیزات نمایش تصویر ارائه نماید.

– سیستم ویدئو وال های ال سی دی – LCD Video Wall

ویدئو وال چیست، انواع آن کدام است و چه کاربرد هایی دارد؟ | asilight

اما ویدئووال ها قاب بسیار نازکی دارند به طوری که قابل دیدن نیست و در ظاهر بدون قاب ویدئو وال نمایش داده میشوند. همانطور که از نام این محصول پیداست، تصاویر از کنار هم قرار گرفتن نطقه ها (لامپ های) LED در کنار یکدیگر بصورت پیوسته ایجاد میشوند. هر چقدر اندازه این نقاط LED و فاصله آنها از هم کم تر باشد، کیفیت تصویر افزایش پیدا می کند. در جهان امروزی بهتره از تبلیغات کاغذی استفاده نکنیم، چرا که دلیل اصلی نابودی محیط ‌زیست، همین استفاده‌ی نادرست از کاغذ هست.

و یا آنها را برای نمایش تصاویر گوناگون دسته بندی نموده و ابعاد هر دسته از تصاویر را نیز تعیین نماید. کنترل ویدئو وال این امکان را میدهد که پنجره های متعدد در ابعاد دلخواه جهت پخش فیلمهای متعدد را به صورت همزمان باز کرده و هر پنجره را جداگانه کنترل کنیم. همچنین ویدئو وال امکان چیدمان منظم و غیر منظم، صاف یا منحنی را بسته به فضای مورد استفاده به کاربر میدهد. یکی از برندهای مطرح در زمینه تولید این نوع نمایشگرها، برند LGنام دارد. شرکت LG یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های تولید در زمینه انواع وسایل الکتریکی مانند تلویزیون‌های مختلف و ویدئو وال‌ها است. این نمایشگرها ی دیواری برای برنامه های کاربردی که قابلیت اطمینان مطلوب آن بسیار مهم است، فراهم می کند.

  • اخیرا با توجه به پیشرفت تکنولوژی این فاصله به 0.88 میلی‌متر کاهش پیداکرده.
  • برخی از این نرم‌افزارها علاوه بر امکانات گفته شده دارای قابلیتهای پیشرفته‌تری برای کنترل بهتر نمایش در سیستم ویدئو وال نیز هستند.
  • از ابتدای ساخت این ویدیو وال‌ها، فاصله‌‌ی Bezel بین 4.9 تا 1.8 میلی‌متر طبقه‌بندی میشد.
  • ویدئو وال در واقع مجموعه ای متشکل از چندین مانیتور و پروژکتور در ابعاد متفاوت است که می تواند هم به صورت مجزا و هم به صورت یک واحد بزرگ عمل کند.
بخوانید:  جزییات نرخ دیه در سال ١٤٠٢ /پرداخت خسارت ۳۰ میلیونی بدون کروکی پلیس توسط بیمه
اگر به عنوان مثال می خواهید یک ویدئو وال 4K داشته باشید، به 4 صفحه نمایش Full HD با چیدمان 2×2 نیاز دارید. مراکز کاربردی معمول شامل اتاق‌های کنترل، اتاق‌های جلسه، دیجیتال ساینیج و دیگر محیط‌های مشابه می باشند. ویدئو وال یک سیستم نمایش عریض صنعتی و یکپارچه با کار نمود ۲۴ ساعت و هفت روز هفته در ۳۶۵ روز سال با قابلیت پخش تعداد زیادی از ورودیهای ویدئویی در فرمت های مختلف میباشد . نرم افزار به طور کامل فارسی ویدئو وال امکان تعریف پنجره های متعدد در اندازه و موقعیت های دلخواه را برای نمایش همزمان ورودی های مختلف فراهم مینماید . واسط گرافیکی کاربری نرم افزار (کنترلر ویدئو وال) امکان دسترسی سریع و آسان ورودی ها و مدیریت منعطف تصاویر را میسر می سازد. ویدئو وال یک سیستم نمایش عریض صنعتی و یکپارچه با کار کرد ۲۴ ساعت و هفت روز هفته در ۳۶۵ روز سال با قابلیت پخش تعداد زیادی از ورودیهای ویدئویی در فرمت های مختلف می باشد .

مانیتور صنعتی ۹۸ اینچ جی پلاس (Gplus) مدل GDS-98KU45

علاوه بر محیط ‌زیست، هزینه‌های بسیار بالای تبلیغات کاغذی باعث میشه که ما دائما مقداری از سرمایه‌ی خودمون رو برای تبلیغات هزینه کنیم. شما می‌تونین با استفاده از ویدیو وال‌ها به تمام این مشکلات خاتمه بدین. بهترین و رایج‌ترین نوع ویدیو وال‌ها، ال‌سی‌دی‌های ویدیو وال هستن که امروزه برای مقاصد تجاری و اداری استفاده میشن. از نقاط ضعف این مدل نمایشگر می‌تونیم به هزینه‌ی بالای نگهداری اون اشاره کنیم، چر که در این مدل، با توجه به وجود لامپ تصویر با عمری کوتاهی،‌ شما باید مرتبا لامپ‌های مصرفی رو تعویض کنین. در ساخت این نوع از نمایشگرها لامپ تصویر به کار گرفته میشه، در نتیجه باید انتظار قطر نسبتا زیادی رو در نمایشگرهای DLP داشته باشیم.

بخوانید:  افزایش طول عمر لاستیک‌ کامیون با فناوری نانو