پدیده کریسمس در بازار ارز

در روزهای گذشته قیمت دلار هرات در یک سه ضلعی گیر کرده، سقف این سه ضلعی قیمت ۳۲ هزار و ۶۸۰ بود. در معاملات امروز برای ساعتی، از این مثلث خارج شد و مقاومت ۳۲ هزار و ۶۸۰ تومان را هم پشت سر گذاشت، اما بالای این سطح نتوانست تثبیت دهد.

جزییات بازار ارز و سکه امروز سوم آبان ۱۴۰۱ را در «کف بازار» ببینید.


منبع: https://www.ghatreh.com/news/nn65409986/%D9%BE%D8%AF%DB%8C%D8%AF%D9%87-%DA%A9%D8%B1%DB%8C%D8%B3%D9%85%D8%B3-%D8%AF%D8%B1-%D8%A8%D8%A7%D8%B2%D8%A7%D8%B1-%D8%A7%D8%B1%D8%B2

برخی از شرکت‌ها در پایان سال میلادی، برای تسویه حساب‌های خارجی خودشان، به درهم نیاز پیدا می‌کنند. در بازار به این وضعیت اثر ژانویه یا پدیده کریسمس گفته می‌شود. امروز در بازار صحبت از این بود که پدیده کریسمس زودتر از سال‌های قبل مشاهده می‌شود، شاهد معامله‌گران هم قیمت دلاری درهم بود که هنوز در سطح ۳۳ هزار تومان برآورد می‌شود. در زمان‌هایی که اثر ژانویه در بازار رویت می‌شود، قیمت دلار میل به صعود پیدا می‌کند، طبیعتا امسال هم نمی‌تواند استثنا باشد ولی تفاوت امسال با سال‌های قبل قطعی اینترنت است.

عبور دلار از مقاومت هرات با افول همراه شد/ شایعه تغییر مدل سکه ۸۶ به ۱۴۰۱ داغ‌تر شده/ بازار ارز برای پایان سال میلادی آماده می‌شود/ قیمت دلار خودرو چند است؟