چگونه لوازم یدکی اصل و تقلبی را تشخیص دهیم؟

3- برچسب های ساخته شده: این برچسب ها کاملا به صورت قاچاق و دستی درست شده، البته تشخیص این مورد بیشتر به دست مدیران قطعات فروش لوازم یدکی صورت می گیرد، مراقب برچسب‌هایی باشید که کشوری غیر از کشوری که معمولاً قطعات در آن ساخته می‌شوند را فهرست می‌کنند.

2- عبارت های ناجور: در کلمات استفاده شده کاملا معانی نا واضح و نا مشخص به کار می رود.

نکته کلیدی

خرید آنلاین و اینترنتی این محصولات نیز به بهترین نحو انجام می شود. فقط به هنگام خرید باید به اعتبار مراکز مورد نظر دقت داشته باشید. برای اطمینان از کیفیت و اصالت این محصولات پرس و جو از افراد آگاه نیز مزایای قابل توجهی به همراه می آورد. این قطعات برای انواع خودروهای سری کیا خرید و فروش می شوند. برخی از اتومبیل هایی که قطعات فنی آن ها در این مراکز به فروش می رسند، شامل موارد زیر هستند:

  • خودروهای اسپورتیج کیا
  • قطعات مربوط به خودروی سراتو
  • قطعات مربوط به خودروی سورنتو
  • قطعات خودروی اپتیما
  • قطعات خودروی اپیروس کیا

چگونه لوازم یدکی اصل و تقلبی را تشخیص دهیم؟

برای خرید لوازم یدکی کیا و انتخاب هر یک از آن ها باید به کارشناسان فنی مربوطه مراجعه کرده و در خصوص نحوه خرید این محصولات اطلاعات کافی به دست آورید. در حین خرید آن ها توجه به کشور سازنده این اقلام نیز بسیار مهم است. برای صرفه جویی در وقت، استفاده از خدمات مشاورین و کارشناسان فنی خرید و فروش این محصولات نیز مفید واقع می شود و مزایای قابل توجهی برای مراکز مکانیکی و رانندگان دارد.

شرکت ها دارای یک بخش مناسب هستند که به عنوان تیم اجرای حقوق مالکیت فکری شناخته می شود. آنها جنس های تقلب را تحویل می گیرند و درصدد تکرار نشدن این اتفاق در می آیند. همچنین، اگر کسی سعی کرد قطعات تقلبی را به شما بفروشد و گفت که آنها مشابه هستند و در هزینه خود صرفه جویی خواهید کرد، به او گوش ندهید. شاید با خرید لوازم فیک و تقلبی در حال فعلی خود سود کنید ولی ضرر جبران ناپذیری برای خودرو خود به بار خواهید آورد.

برای خرید لوازم یدکی کیا از فروشگاه های آنلاین استفاده از روش های پرداخت اینترنتی و آنلاین نیز میسر می باشد. تحقیق و جست و جو در راستای خرید هر یک از مدل های این محصولات نیز میسر واقع شده و نتایج مطلوبی به همراه می آورد. در ادامه برای بهبود فرایند خرید لوازم یدکی کیا قطعه ای از آن را مورد بررسی قرار می دهیم.

بخوانید:  خودرو را از روی صداهایش، عیب یابی کنید

4- عدم تقارن در اجزای قطعه: قطعات تقلبی با عجله ساخته می شوند و کیفیت ظاهری خوبی ندارند. به دنبال مناطقی باشید که باید متقارن باشند اما نیستند.

11- کد کیو آر:اکثر قطعات یدکی دارای یک کد کیوآر هستند که می توان با استفاده از گوشی هوشمند اسکن کرد تا از اصل بودن قطعه اطمینان حاصل شود. هر قطعه یدکی دارای یک کد کیوآر منحصر به فرد است که به حفظ ردیابی محصول نیز کمک می کند.

1- غلط املایی در بسته بندی: که یکی از نشانه های مستقیم و واضح میباشد و با کمی دقت به آن پی میبرید.

(دقت داشته باشید قطعه را حتما در کارتن و پک خاص خودش تحویل بگیرید)

فروشگاه ربانی به عنوان یکی از قدیمی ترین فروشگاه های فروش لوازم یدکی در استان قزوین فعالیت خود را از سال 1359 در استان قزوین با فروش لوازم و قطعات کامیون های مرسدس بنز شروع کرد.این فروشگاه در سال 1386 زمینه کاری خود را به فروش لوازم یدکی هیوندای و لوازم یدکی کیا تغییر داد و با فعالیت 13 ساله در استان قزوین توانسته است به عنوان قوی ترین فروشگاه فروش قطعات و لوازم یدکی هیوندا و کیا تبدیل شود.

منبع: https://www.donyayekhodro.com/news/244175/%DA%86%DA%AF%D9%88%D9%86%D9%87-%D9%84%D9%88%D8%A7%D8%B2%D9%85-%DB%8C%D8%AF%DA%A9%DB%8C-%D8%A7%D8%B5%D9%84-%D9%88-%D8%AA%D9%82%D9%84%D8%A8%DB%8C-%D8%B1%D8%A7-%D8%AA%D8%B4%D8%AE%DB%8C%D8%B5-%D8%AF%D9%87%DB%8C%D9%85

6- نداشتن برچسب، طرح یا شماره شناسایی معمولی: قطعات تقلبی ممکن است خیلی سطحی و کاملا بی معنی تولید شده باشند.

چگونه لوازم یدکی اصل و تقلبی را تشخیص دهیم؟

خرید لوازم یدکی کیا و هیوندا با قیمت رقابتی می تواند یک چالش در هر زمانی برای مدیریت موجودی قطعات یدکی خود، باشد.

شما می توانید با خرید های خود از فروشگاه ربانی پارت چه به صورت اینترنتی یا حضوری، که شامل تمامی قطعات هیوندا، کیا، سراتو کیا و سراتو سایپا می باشد با آسودگی خیال و در کمترین زمان ممکن لوازم منتخب خود را دریافت کنید.

8- بسته بندی نامتناسب: اگر تامین کننده قطعات مورد علاقه شما شما را از تغییر بسته بندی مطلع نکرده باشد، احتمالاً تغییری در بسته بندی وجود نداشته است.

صنعت خودروسازی نیز مملو از قطعات یدکی و لوازم جانبی تقلبی است. شرکت ها در تلاش هستند تا اقدامات سختگیرانه ای را علیه سازندگان این قطعات تقلبی اعمال کنند. تا تمامی لوازم یدکی کیا و هیوندا به صورت اصل و گارانتی به دست مشتریان برسد.

بخوانید:  اطلاعیه شرایط عرضه خودروهای وارداتی + جزییات کامل

1- آتش سوزی که در موتور رخ می دهد: مهمترین قطعه های خودرو در موتور ماشین قرار دارند و با برق و مکانیک درگیر هستند و به هر نحوی دچار آتش سوزی شوند به تمام قطعات ضرر های جبران ناپذیری بار می آورند.

چند ویژگی در شناسایی تقلبی بودن لوازم یدکی

همانطور که قبلا گفته شد، قطعات تقلبی فاقد کیفیت هستند. این بدان معنی است که آنها می توانند به خطراتی از خرابی های ساده تا خطرات عمده گرایش پیدا کنند. بیایید

چگونه می توانید از 100٪ قطعات یدکی اصلی خودرو خود اطمینان حاصل کنید

ساده ترین راه برای اطمینان از این امرخرید از یک شرکت فروش قطعات لوازم یدکی کیا و هیوندای قابل اعتماد برای مراقبت از خودروی شما است بنابراین،سعی کنید خرید های خود را از مکان های معتبر انجم داده تا تضمین جنس را داشته باشید.

7- تاریخ درج شده روی قطعات: آمریکایی ها تاریخ را در قالب ماه، روز، سال می نویسند. ملل دیگر این کار را نمی کنند. اگر قرار است قطعه شما ساخت آمریکا باشد، مهر تاریخ روی مواد را بررسی کنید تا مطمئن شوید.

10- شماره سریال و هولوگرام: تمامی قطعات یدکی اصلی او ای ام/ او ای اس با شماره سریال خاصی ارائه می شوند. هولوگرام یک نوع مشخصه کلی محصول میباشد. این می تواند برای ردیابی قطعه و بررسی اصل بودن یا نبودن قطعه یدکی استفاده شود. همچنین هولوگرام خاص سازنده را روی قطعات غیرقابل جعل پیدا خواهید کرد.

3- صدمه به برق و قطعات برقی ماشین: اصولا بر اثر جرقه و عدم اتصال برقی ماشین دچار خاموشی و سوختن قطعات می شود و در ادامه آن هزینه سنگینی بار می آورد ولیکن این را هم باید در نظر داشت تمامی قطعات برقی غیر قابل تست می باشد و به همین خاطر حتما باید اصلی خریداری کنید.

اما با این حال، یک بخش عمده وجود دارد که ممکن است با آن روبرو شوید. چگونه می توان جعلی را از واقعی تشخیص داد؟

به خطرات قطعات یدکی مختلف نگاهی بیندازیم.

ترمز خودروهای سری کیا: قیمت لوازم یدکی کیا اصل بر اساس مدل هر یک از این اتومبیل ها متغیر است. اما برای بهبود کیفیت خودرو هر یک از این محصولات در کیفیت بالا و قابل قبول تولید می شوند. اکسنت های مخصوص هر یک از این ترمزها نیز با کیفیت قابل قبولی در ساختار اتومبیل های سری کیا نصب شده اند. این ترمزها برای چهار چرخ دیسکی به کار می روند. مدل آن با فناوری ABS ساخته شده و قابلیت های آن ها مورد تایید می باشد. ترمزهای عقب خودروهای کیا به صورت کاسه ای با کیفیت بالا در خودرو تعبیه شده اند. خرید لوازم یدکی هیوندا اصل و لوازم یدکی کیا این محصولات باید با در نظر گرفتن جنس و مدل هر یک از این قطعات در ساختار اتومبیل های سری کیا انجام شود.

بخوانید:  شرایط واردات خودرو کارکرده مشخص شد

دقت داشته باشید اگر شما قطعات و لوازم یدکی کیا و هیوندای خود را از مراکز معتبر خریداری نمائید با خیال راحت اگر مشکلی در روند استفاده از آن پیش آید می توانید با فروشگاه مورد نظر تماس گرفته و علت را جویا شوید. در صورت شک با شرکت سازنده تماس بگیرید و در مورد قطعه سوال کنید. بخش مراقبت از مشتری می تواند با ارسال تصاویر یا صحبت در مورد نگرانی های شما از طریق تلفن به شما کمک کند.

قطعات تقلبی مساوی با ضرر های جبران ناپذیر

12-برچسب های آر اف آی دی : قطعات با ارزش او ای ام/ او ای اس دارای یک برچسب آر اف ای دی هستند که توسط سازنده قابل ردیابی است. تگ های آر اف ای دی می توانند کمک زیادی کنند. سازنده می تواند بررسی کند که آیا مشتریان قطعات اصلی دریافت می کنند یا خیر.

پیش صحبتی با شما مشتریان عزیز:

9- تفاوت قیمت های نجومی: پیدا کردن تخفیف یک چیز است اما اختلاف قیمت به صورت خیلی زیاد شک بر انگیز است.

چگونه لوازم یدکی اصل و تقلبی را تشخیص دهیم؟

نحوه انتخاب و خرید لوازم یدکی اصل

5- رنگ ها و طرح هایی که شبیه اصل نیستند: برخی از شرکت‌های تولید قطعات یدکی از الگوهای رنگی متفاوتی روی قطعات یدکی استفاده می‌کنند، ولیکن تمامی سازندگان تقلبی هم اینکار را می کنند. باید دنبال رنگ های خاموش و به دور از مصنوعی بودن باشید.

4- خریداری نکردن لا ستیک اصلی: چرخ های خودرو زمانی که تقلبی خریداری شوند باعث لغزش ماشین در تمامی لحظات و حتی ترکیدن و در ادامه چپ کردن خودرو و به خطر انداختن سر نشین را به بار می آورند.