کیا با اسپورتیج ایکس پرو اصلاح شده 2023 به رالی Rebelle رفت

استیو سنتر، مدیر ارشد اجرایی و EVP کیا آمریکا، گفت: «طولانی‌ترین پلاک دویدن کیا دارای گذشته‌ای تاریخی از مسابقات بیابانی آفرود با نتایج چشمگیر در رالی پاریس-داکار و مسابقه باجا 1000 است. جدیدترین نسخه اسپورتیج که در آن زمان یک رقیب بی‌نظیر آفرود بود، با ظرافت و ظرافت در مسابقه طاقت‌فرسا Rebelle Rally، به‌ویژه با چنین تیم سرسختی در راس، بر میراث خود بنا خواهد شد.»

در سال 2021، دو سورنتو PHEV مدل 2022 در کلاس X-Cross با رتبه های دوم و سوم جایگاه های سکو را به دست آوردند. سال قبل، یک تلوراید 2020 به سختی مقام اول را در کلاس X-Cross از دست داد. تیم امسال را در RebelleRally.com از 6 تا 15 اکتبر دنبال کنید.


منبع: https://www.kianewscenter.com/news/kia-headed-to-rebelle-rally-with-modified-2023-sportage-x-pro/s/19c72fe6-78fe-4723-a283-95780e2d3ce9

  • کیا آمریکا برای سومین سال متوالی به چالش ناوبری آفرود تمام زنانه بازمی گردد.
  • ورنا می و تانا وایت، هم تیمی های بازگشته، مصمم شدند عملکرد فوق العاده خود را نسبت به سال گذشته پشت سر بگذارند
  • اسپورتیج X-Pro 2023 که توسط LGE-CTS Motorsports تجهیز شده است در کلاس X-Cross رقابت خواهد کرد.

این روش اسپورتیج X-Pro را که از قبل توانمند است، تقویت می‌کند که از یک موتور 187 اسب بخاری 2.5 لیتری I-4 همراه با یک گیربکس 8 سرعته اتوماتیک استفاده می‌کند. X-Pro که برای ماجراجویی‌های خارج از دروازه ساخته شده است، به‌صورت استاندارد با سیستم Active AWD و حالت‌های رانندگی چند زمینی با نرمال، اسپرت، هوشمند و برفی عرضه می‌شود.

برای کمک به موفقیت بیشتر تیم در مسیر، کیا با ترزا کنترراس و سارا موروسان، تیم خواهر قدرتمند و صاحبان محصولات آفرود LGE-CTS Motorsports و Baja Forged همکاری کرد تا اسپورتیج X-Pro 2023 را معرفی کند. برای رالی اسپورتیج با پوششی الهام گرفته از شعار جدید کیا، «حرکت الهام‌بخش»، سپرهای جلو و عقب سفارشی باجا فورج شده با نقاط بکسل و قفسه سقف سفارشی را پوشیده است. صفحات اسکید در جلو، عقب و زیر بدنه به محافظت از زیر شکم اسپورتیج کمک می کنند، در حالی که چرخ های 17 اینچی راینو در تایرهای BFGoodrich® All-Terrain T/A K02 پیچیده شده اند که توسط میشلین حمایت می شود.

کیا آمریکا برای سومین سال متوالی به مسابقات رالی نمادین Rebelle می رود، این بار با اسپورتیج X-Pro مدل 2023 که برای کنترل توپوگرافی خشن که چالش ناوبری 1500 مایلی را تشکیل می دهد، اصلاح شده است. هم‌تیمی‌های Verena Mei (راننده) و Tana White (ناوبر) امسال برای رستگاری در کلاس X-Cross پس از کسب مقام دوم در Sorento PHEV سال گذشته بازگشتند.