کیا EV6 روح سبزی دارد – پایداری فراتر از پیشرانه است

به عنوان اولین وسیله نقلیه الکتریکی اختصاصی این برند (EV) که بر روی پلت فرم جدید مدولار الکتریکی-جهانی (E-GMP) این شرکت ساخته شده است، کیا توانست یک استراتژی واقعاً جامع را برای کاهش اثرات زیست محیطی EV6 – از طراحی تا انتها- اعمال کند. دفع زندگی

ماریلیا بیل، سرپرست تیم بخش رنگ، مواد و پایان کیا، می‌افزاید: «کاری که ما با EV6 آغاز کرده‌ایم، مرحله‌ای دگرگون‌کننده در سفر پایداری کیا است. آموخته های EV6 به ما کمک کرده است تا محصولات نسل بعدی را توسعه دهیم که در مدل های آینده کیا کاربرد دارند. مشارکت جدید ما با The Ocean Cleanup زباله های پلاستیکی را از اقیانوس های جهان حذف می کند و آنها را به سیستم گردش منابع ما برای تولید خودرو در آینده وارد می کند. این یک ابتکار الهام بخش است که تفاوت واقعی ایجاد می کند و به کیا کمک می کند تا استفاده از پلاستیک بازیافتی را تا سال 2030 تا 20 درصد افزایش دهد.

تیم طراحی کیا تأثیر بالقوه زیست محیطی مواد خام مورد استفاده در ساخت EV6 را ارزیابی کرد و با بخش تولید همکاری کرد تا تکنیک‌های تعمیر جدیدی را شناسایی کند که سهولت در برچیدن و همچنین ساخت و ساز را تسهیل می‌کند. مدل‌های سه‌بعدی برای پیش‌بینی و شبیه‌سازی فرآیندهای برچیدن استفاده شد و یک تست EV6 به‌طور خاص برای ارزیابی پایان عمر تولید شد.

فضای داخلی EV6 آخرین پیشرفت‌های کیا Hive، بخشی از موسسه تحقیقات مواد پایدار کیا را به نمایش می‌گذارد. این شرکت مسئولیت تحقیق، منبع، آزمایش و توصیه موادی را برای استفاده در خودروهای کیا دارد که پایدارتر هستند و در عین حال از بالاترین استانداردهای ایمنی و کیفیت برخوردار هستند. کارشناسان کیا Hive با طیف وسیعی از منابع طبیعی و بازیافتی برای تولید مواد جدید و تکمیلی سازگار با محیط کار می کنند، از جمله جدیدترین فناوری های قارچ قارچی که هم در تولید و هم در دفع سازگار با محیط زیست هستند. به جای رنگ های خشن، EV6 جایگزین های طبیعی و بدون مواد شیمیایی دارد. چرم طبیعی با یک جایگزین گیاهی جایگزین می شود. و بطری‌های بازیافتی به نخ ریسیده می‌شوند و برای تشکیل پارچه و حصیر* تغییر کاربری داده می‌شوند.

بخوانید:  استخدام مسئول آمار و برنامه ریزی ماشین آلات در شرکت دانیال پترو در تهران

  • کیا EV6 پیشرو برای تلاش های پایداری این برند است. یکی از چندین ویژگی که عنوان خودروی سال اروپا را به دست آورده است
  • پیشرانه بدون آلایندگی همراه با مواد بازیافتی و قابل بازیافت، آینده پایدار کیا را نشان می دهد.
  • ارزیابی چرخه عمر، EV6 را به عنوان پایدارترین وسیله نقلیه کیا تا به امروز نشان می دهد

اولین خودروی الکتریکی اختصاصی کیا، EV6، در حال پیشروی ابتکارات پایداری جدیدی است که در کنار خط تولید برقی در حال توسعه کیا تکامل خواهد یافت. پیشرفت در زمینه پایداری یکی از عوامل کلیدی بود که توسط هیئت داوران که ماه گذشته کیا EV6 را به عنوان خودروی سال اروپا 2022 معرفی کردند، مورد تاکید قرار گرفت.

Euichul Jeong، معاون رئیس‌جمهور و رئیس بخش برنامه‌ریزی استراتژیک کسب‌وکار کیا گفت: «ایجاد یک وسیله نقلیه پایدار فراتر از پیشرانه آن است. ما می دانیم که پیشرانه های بدون آلایندگی آینده حرکت هستند، اما در مورد بقیه خودرو چطور؟ با EV6 ما در حال برداشتن گام هایی برای کاهش اثرات زیست محیطی ساختار، مواد، استفاده و دفع خودرو هستیم.

*فقط نسخه کره ای


منبع: https://www.kianewscenter.com/news/kia-ev6-has-a-green-spirit—-sustainability-goes-beyond-the-powertrain/s/cf3328e9-d82f-4509-9901-8297888475c9

گواهینامه کربن پایین

در سال 2023 کیا بار دیگر با معرفی EV9 – یک خودروی الکتریکی نسل بعدی که وضعیت SUV را ارائه می‌کند که برای دوران جدید حمل‌ونقل تطبیق داده شده است، سطح بالاتری خواهد داشت.

در سال 2021، EV6 اولین خودروی کره‌ای بود که گواهینامه ردپای کربن محصول و برچسب «Carbon Measured» را از Carbon Trust دریافت کرد و دقت ردپای کربن آن را تأیید کرد. کیا یک ارزیابی چرخه عمر (LCA) EV6 را برای نظارت فعالانه آلاینده ها در طول چرخه عمر کامل خودرو تکمیل کرده است. LCA مواد خام، فرآیندهای تولید، قطعات، دفع و بازیافت پایان عمر EV6 را برای به حداقل رساندن اثرات زیست محیطی در طول چرخه عمر آن ارزیابی می کند. چنین تجزیه و تحلیل دقیقی به کیا اجازه می‌دهد تا حوزه‌های تأثیرگذار در زنجیره ارزش خود را شناسایی کند و برنامه‌های بهبود مناسبی را برای ارتقای پیشنهاد سازگار با محیط زیست خود در هر مرحله ایجاد کند.

بخوانید:  دستور خروج یک سوم بازار از دست ایران خودرو و سایپا