کیا EV6 – مرزی جدید برای تجربه صوتی داخل خودرو

  • کیا EV6 که مورد تحسین منتقدان قرار گرفته است دارای یک سیستم صوتی پیشرفته است که کابین را به یک فضای دیجیتالی فراگیر و تعاملی تبدیل می کند.
  • برنده جایزه بسیار معتبر خودروی سال اروپا در سال جاری، EV6 توسط هیئت داوران به عنوان یک تغییر دهنده بازی های تحرک تحسین شده است.

کیا EV6 از ابتدا به دقت به کار گرفته شده است تا معیارهای جدیدی را در چشم انداز خودروهای الکتریکی (EV) ایجاد کند، از جمله اینکه با پیشرانه باتری پیشرفته با آلایندگی صفر، فناوری شارژ فوق سریع پیشرو در صنعت، ویژگی های عملکرد پویا، طراحی جسورانه و فضای داخلی که واقعاً متحول کننده است.

تیم‌های طراحی و توسعه کیا علاوه بر اینکه قادر به پیاده‌سازی یک تجربه دگرگون‌کننده در داخل خودرو برای EV6 بودند، توانستند از زیربنای بسیار انعطاف‌پذیر E-GMP برای تحقق بخشیدن به ویژگی‌های فنی برجسته – و در بسیاری موارد پیشرو در صنعت – استفاده کنند. به عنوان یک پیشرانه الکتریکی باتری که برد رانندگی 528 کیلومتری (چرخه تست WLTP) و قابلیت شارژ فوق سریع 800 ولتی را ارائه می دهد.

در هماهنگی کامل با سیستم اطلاعات سرگرمی پیشرفته EV6، صفحه نمایش منحنی پانوراما به همراه یک خوشه دیجیتال 12 اینچی و یک سیستم اطلاعات سرگرمی 12 اینچی، سیستم فراگیر صدای قدرتمند 14 بلندگو Meridian Audio تجربه ای واقعاً فراگیر را ارائه می دهد.

EV6 اولین مدل از 14 مدل BEV است که کیا قصد دارد تا سال 2027 به بازار عرضه کند. این کراس اوور تمام الکتریکی نقش کلیدی در برنامه های این شرکت برای تبدیل شدن به یک ارائه دهنده راه حل های جابجایی پایدار جهانی خواهد داشت.

بخوانید:  فردا، آغاز ثبت نام خودرو های داخلی / عرضه 51 مدل خودرو


منبع: https://www.kianewscenter.com/news/kia-ev6—a-new-frontier-for-the-in-car-audio-experience/s/e51386ab-9df4-4c56-9d9b-8023d216de0e

سیستم صوتی EV6 دارای چندین فناوری پردازش سیگنال دیجیتال (DSP) اختصاصی مریدین است. فلسفه اصلی صدای مریدین در EV6 ادغام شده است و به مشتریان اجازه می دهد از صدای طبیعی، واقعی و واقعی در حال حرکت لذت ببرند. سیستم همچنین مجهز به قابلیت‌های فنی پیشرفته Meridian است تا تجربه شنیداری را برای همه سرنشینان افزایش دهد. این شامل:

  • Meridian Intelli-Q، عملکردی که به طور خودکار عملکرد صدای EV6 را بر اساس سرعت خودرو و منبع صوتی تنظیم می کند.
  • Meridian Horizon هنگام گوش دادن به ضبط‌های استریو دو کاناله با عملکرد کاربر نهایی برای تطبیق تجربه، یک تجربه چند کاناله همهجانبه را فراهم می‌کند.
  • Meridian Re-Q رزونانس های ناخواسته کابین را حذف می کند و ریتم طبیعی و زمان بندی عملکرد را حفظ می کند.

تجربه صوتی با Meridian Audio طراحی و توسعه یافته است

نوآور متولد شد

جایزه خودروی سال اروپا در سال 2022 جدیدترین جایزه از تعداد فزاینده جوایز مشهور جهانی است که از زمان معرفی EV6 در سال گذشته به این خودرو اعطا شده است. سایر عناوین اخیراً ادعا شده عبارتند از: خودروی سال ایرلندی 2022; 2022 چه ماشینی؟ “ماشین سال”؛ «کراس اوور سال» در جوایز TopGear.com 2021؛ برنده “Premium” در جوایز خودروی سال 2022 آلمان؛ و برنده مشترک جوایز افتتاحیه “بهترین خودروهای سال” 2021/2022.

یک محصول متمایز از عصر برقی‌سازی، فرم داخلی EV6 از کاربرد پلتفرم مدولار الکتریکی-جهانی اختصاصی کیا (E-GMP) با فناوری‌ها و نوآوری‌هایی که در وهله اول برای خودروهای تمام الکتریکی ایجاد شده است، بسیار سود می‌برد.

در هسته کابین همهجانبه و تعاملی EV6 یک سیستم صوتی Meridian Audio با 14 بلندگو قرار دارد که پیشرو در تحریک حواس صوتی است. این فناوری صوتی پیشرفته و چیدمان داخلی نقش خود را در انتخاب EV6 به عنوان خودروی سال 2022 امسال در جوایز خودروی سال اروپا (ECOTY) ایفا کرد.

بخوانید:  مظنه قیمت خودروهای سایپا در بازار اعلام شد

سیستم بلندگوی EV6 همچنین از طراحی صدای فعال الکتریکی (e-ASD)، مجموعه‌ای از ویژگی‌های فناوری جدید توسعه‌یافته که فضای داخل خودرو EV6 را بیشتر می‌کند، بهره می‌برد. e-ASD که برای اولین بار در کیا اعمال می شود، به رانندگان اجازه می دهد تا صداهای مختلف موتور مجازی را به انتخاب خود انتخاب کنند. صدا به حالت رانندگی انتخاب شده مرتبط است و ارتباط بین ماشین و راننده را تقویت می کند.

هیئت داوران ECOTY که به عنوان یک خودروی الکتریکی در حال تغییر بازی دیده می‌شود، تحت تأثیر بسیاری از ویژگی‌های EV6 از جمله نوآوری‌های تکنولوژیکی قرار گرفتند که تجربه جدیدی را در داخل خودرو به ارمغان آورده است.

هورست بائر، هیئت منصفه ECOTY از اتریش، اظهار داشت: «کیا EV6 جدید از ابتدا به این نکته اشاره می‌کند که این روزها یک خودروی برقی پیشرفته چگونه باید باشد» در حالی که سیلویا باروفالدی از ایتالیا اضافه کرد: «در داخل فضای جادار و جادار. محفظه مسافری که به خوبی تکمیل شده است، از نوآوری های تکنولوژیکی برای افزایش کیفیت زندگی در داخل هواپیما استفاده می شود. بازخورد رسانه‌های عمومی مخصوص سیستم صوتی Meridian نیز بسیار مثبت بوده است، با اظهار نظر Totally EV، “سیستم صوتی Meridian با 14 بلندگو، تقویت بسیار مورد نیاز در صداهای زیر باس و صحنه‌های صوتی رضایت‌بخش‌تری را برای همه سرنشینان فراهم می‌کند.”

تنظیم 14 بلندگو با دقت طراحی، مهندسی و بهینه سازی شده است تا کیفیت صدای استثنایی را ارائه دهد. به منظور دستیابی به بهترین راه‌اندازی سیستم، کیا یک وسیله نقلیه مفهومی را با هدف خاص انجام آزمایش‌های بی‌شماری برای تنظیم دقیق خروجی صدا، با همکاری نزدیک این برند با مهندسان صدای مشهور مریدین، ایجاد کرد. چنین تلاش هایی منجر به بالاترین سطح کیفیت و عملکرد صدا شده است.

بخوانید:  ببینید | آفرود ناشیانه در دل کویر حادثه ساز شد
جائوک لی، معاون گروه مهندسی اطلاعات سرگرمی در گروه موتور هیوندای، گفت: «سیستم صوتی Meridian DNA نوآورانه، پرانرژی و زنده برند کیا را تقویت می‌کند. هدف ما ایجاد یک تجربه بسیار خاص برای مشتریان کیا بود و این شامل کیفیت صدای تصفیه شده مریدین، با حس فضا و دقت بیشتر، طراحی مشبک بلندگوی مارک پیچیده و زیبایی آمپلی فایر در مکان مخفی آن است.