کیا EV6 موفق به دریافت پنج ستاره ایمنی Euro NCAP شد

کراس اوور تمام الکتریکی کیا EV6 پس از آزمایش های گسترده توسط Euro NCAP، سازمان پیشرو مستقل تست ایمنی اروپا، بالاترین رتبه ایمنی را دریافت کرده است. EV6 حداکثر امتیاز پنج ستاره را به دست آورد که اعتبار ایمنی چشمگیر خودرو را بیشتر نشان می دهد.

  • کراس اوور برقی کیا EV6 بالاترین رتبه ایمنی را در آخرین تست‌های تصادف Euro NCAP کسب کرد
  • نتایج شامل امتیاز 90 درصد برای حفاظت از سرنشین بزرگسال و 86 درصد برای محافظت از سرنشین کودک است.
  • پلت فرم مدولار الکتریکی-جهانی با استحکام بالا و استحکام پیچشی فوق العاده، اعتبار ایمنی EV6 را تقویت می کند.
  • کنترل الکترونیکی پایداری، مدیریت پایداری خودرو و هفت کیسه هوای پیشرفته به صورت استاندارد

EV6 90 درصد برای حفاظت از سرنشین بزرگسال، 86 درصد برای حفاظت از سرنشینان کودک، 64 درصد برای کاربران آسیب پذیر جاده از جمله عابران پیاده، و 87 درصد در رده “کمک ایمنی” به دست آورد که یک وسیله نقلیه را بر اساس در دسترس بودن مجموعه ای جامع رتبه بندی می کند. فن آوری های جلوگیری از تصادف

رتبه ایمنی EV6 با استحکام بالا پلت فرم مدولار الکتریکی-جهانی (E-GMP) و ساختار بدنه سفت و سخت خودرو تقویت شد. ایمنی محفظه سرنشین با استفاده از فولاد با کشش فوق‌العاده بالا که 63.6 درصد از ساختار بدنه EV6 را تشکیل می‌دهد، افزایش یافته است، در حالی که ضربه‌زدگی گسترده در طول فرآیند تولید منجر به استحکام پیچشی چشمگیر 48.5 شده است. در مجموع هفت کیسه هوای پیشرفته در EV6 وجود دارد، از جمله یک کیسه هوای جانبی مرکزی که به محافظت در برابر برخورد سر بین راننده و سرنشین جلو کمک می کند. همه مدل‌های EV6 به‌طور استاندارد به سیستم‌های مدیریت پایداری خودرو (VSM) و کنترل الکترونیکی پایداری (ESC) کیا مجهز هستند تا به رانندگان کمک کنند تا کنترل خود را در هنگام ترمز و پیچ‌ها حفظ کنند.

بخوانید:  رانا و پژو جهش کردند/ آخرین قیمت تیبا، دنا، پراید و سمند


منبع: https://www.kianewscenter.com/news/kia-ev6-awarded-five-star-euro-ncap-safety-rating/s/cce3dcbe-e947-4682-9a7f-b8520b16f838

دیگر ویژگی های ایمنی که توسط EuroNCAP برجسته شده است، سیستم ترمز چند برخورد (MCB) EV6 است که به طور خودکار پس از ضربه، ترمزها را برای جلوگیری از برخورد ثانویه اعمال می کند و سیستم eCall که در صورت تصادف به خدمات اضطراری هشدار می دهد.

Euro NCAP محفظه سرنشین EV6 را به دلیل پایدار ماندن در تست ضربه از جلو و محافظت خوب از زانوها و استخوان ران همه سرنشینان تحسین کرد. تست‌های روی صندلی‌های جلو و پشتی‌های سر، محافظت خوبی در برابر آسیب‌های ضربه شلاق در صورت برخورد از عقب نشان داد. در تست مانع جانبی و تست برخورد شدیدتر با قطب، EV6 حداکثر امتیاز را کسب کرد و از تمام نواحی حیاتی بدن راننده و سرنشینان محافظت قوی کرد. EV6 همچنین در تست‌های سرنشین کودک امتیاز خوبی کسب کرد، به طوری که این وسیله نقلیه از تمام قسمت‌های حیاتی بدن آدمک‌هایی که نشان‌دهنده مسافران شش و ده ساله هستند محافظت می‌کند. هنگام آزمایش فناوری‌های کمک ایمنی EV6، Euro NCAP عملکرد سیستم ترمز اضطراری خودکار (AEB) خودرو را برجسته کرد، که به خوبی به خودروهای دیگر پاسخ می‌دهد و در اکثر سناریوهای تست از ضربه جلوگیری می‌کند.