گروه موتور هیوندای موسسه هوش مصنوعی Boston Dynamics را برای پیشرفت در هوش مصنوعی و رباتیک راه اندازی کرد.

این موسسه به عنوان اولین سازمان تحقیقاتی، روی حل مهمترین و دشوارترین چالش های پیش روی ایجاد ربات های پیشرفته کار خواهد کرد. استعدادهای نخبه در هوش مصنوعی، رباتیک، محاسبات، یادگیری ماشین و مهندسی، فناوری را برای روبات‌ها توسعه خواهند داد و از آن برای پیشبرد قابلیت‌ها و سودمندی‌هایشان استفاده خواهند کرد. فرهنگ موسسه به گونه ای طراحی شده است که بهترین ویژگی های آزمایشگاه های تحقیقاتی دانشگاه را با ویژگی های آزمایشگاه های توسعه شرکتی ترکیب کند، در حالی که در چهار حوزه فنی اصلی کار می کند: هوش مصنوعی شناختی، هوش مصنوعی ورزشی، طراحی سخت افزار ارگانیک و همچنین اخلاق و سیاست.

برای دستیابی به چنین پیشرفت‌هایی، مؤسسه منابعی را در زمینه‌های فنی هوش مصنوعی شناختی، هوش مصنوعی ورزشی و طراحی سخت‌افزار ارگانیک سرمایه‌گذاری می‌کند که هر رشته به پیشرفت در قابلیت‌های ماشین پیشرفته کمک می‌کند. علاوه بر توسعه فناوری با کارکنان خود، موسسه در نظر دارد با دانشگاه ها و آزمایشگاه های تحقیقاتی شرکت ها همکاری کند.

دفتر مرکزی این موسسه در قلب جامعه تحقیقاتی میدان کندال در کمبریج، ماساچوست قرار دارد. این موسسه در نظر دارد محققان هوش مصنوعی و رباتیک، مهندسان نرم افزار و سخت افزار و تکنسین ها را در تمام سطوح استخدام کند.

علاوه بر مؤسسه، گروه موتور هیوندای به طور جداگانه برنامه‌های خود را برای ایجاد یک مرکز نرم‌افزار جهانی برای رهبری توسعه قابلیت‌ها و فناوری‌های نرم‌افزاری خود و ارتقای قابلیت‌های خود برای پیشبرد توسعه وسایل نقلیه تعریف‌شده نرم‌افزاری (SDV) اعلام کرد. این مرکز بر اساس 42dot، یک نرم‌افزار رانندگی خودمختار و استارت‌آپ پلت‌فرم حرکتی که اخیراً توسط گروه خریداری شده، ایجاد خواهد شد.

بخوانید:  قیمت پژو 207 اتوماتیک صفر ایران خودرو چند شد؟

[1] نام سازمان ممکن است در زمان ثبت شرکت تغییر کند.


منبع: https://www.kianewscenter.com/news/hyundai-motor-group-launches-boston-dynamics-ai-institute-to-spearhead-advancements-in-artificial-in/s/8b479350-03c4-4a96-9940-2f60b12f3ba4

  • گروه هیوندای موتور و بوستون داینامیکس بیش از 400 میلیون دلار برای تأسیس موسسه جدید سرمایه گذاری می کنند.
  • مؤسسه به رهبری fزیر از Boston Dynamics Marc Raibert، برای سرمایه‌گذاری منابع در زمینه‌های فنی هوش مصنوعی شناختی، هوش مصنوعی ورزشی و طراحی سخت‌افزار ارگانیک، با هر رشته‌ای که به پیشرفت در قابلیت‌های ماشین پیشرفته کمک می‌کند.
  • این موسسه برای جذب استعدادها در زمینه های مختلف، از جمله تحقیقات هوش مصنوعی و رباتیک، و مهندسی نرم افزار و سخت افزار، و همچنین همکاری با دانشگاه ها و آزمایشگاه های تحقیقاتی شرکت ها

گروه موتور هیوندای (گروه) امروز از راه اندازی موسسه هوش مصنوعی Boston Dynamics خبر داد[1] (موسسه)، با هدف ایجاد پیشرفت های اساسی در هوش مصنوعی (AI)، روباتیک و ماشین های هوشمند. گروه و بوستون داینامیکس سرمایه گذاری اولیه بیش از 400 میلیون دلار را در موسسه جدید انجام خواهند داد که توسط مارک رایبرت، بنیانگذار بوستون داینامیکس رهبری خواهد شد.

لطفا ببینید برای اطلاعات بیشتر و ارسال علاقه به همکاری با موسسه.

مارک رایبرت مدیر اجرایی موسسه هوش مصنوعی Boston Dynamics گفت: “مأموریت ما ایجاد نسل‌های آینده ربات‌های پیشرفته و ماشین‌های هوشمندی است که هوشمندتر، چابک‌تر، درک‌تر و ایمن‌تر از هر چیزی که امروز وجود دارد باشد.” “ساختار منحصر به فرد موسسه – استعدادهای برتر متمرکز بر راه حل های اساسی با بودجه پایدار و پشتیبانی فنی عالی – به ما کمک می کند تا ایجاد کنیم روبات‌هایی که استفاده آسان‌تر، پربازده‌تر، قادر به انجام کارهای مختلف و ایمن‌تر کار با مردم هستند.»

بخوانید:  ساخت و نصب نخستین جایگاه شارژ خودرو برقی کشور با مشارکت بخش خصوصی