گروه موتور هیوندای و مدرسه طراحی رود آیلند از پروژه همکاری 2022 “آینده پایدار” رونمایی کردند

«همکاری امسال فرصتی را برای ما فراهم کرد تا آینده ای پایدار را تصور کنیم که در آن انسان ها از خرد طبیعت درس می گیرند و با محیط زیست همزیستی می کنند. امسال، استودیوی نیوهورایزنز، واحدی که بر توسعه وسایل نقلیه حرکتی نهایی متمرکز است، نیز در تحقیقات مشترک ما شرکت کرد و دیدگاه‌های تازه‌ای را ارائه کرد. ما قصد داریم به گسترش دامنه دسترسی در HMG ادامه دهیم و با شناسایی ایده‌هایی برای تجارت آینده، فرهنگ نوآورانه‌تری ایجاد کنیم.دکتر یونگچو چی، رئیس و مدیر ارشد نوآوری گروه موتور هیوندای گفت.

سرپرست دانشکده: لسلی بیکر، سرامیک

چهار تیم خلاق با تخصص اساتید در زمینه سرامیک، رسانه های دیجیتال، شیشه و رباتیک راه هایی را برای ساختن آینده های پایدارتر، با استفاده از دیدگاه ها و فناوری های مختلف بررسی کردند. در هر یک از این موضوعات، طبیعت به عنوان نقطه عزیمت پیچیده و با واسطه فناوری برای روش های جدید مشاهده و ساخت جهان در نظر گرفته می شود.

این تحقیق با تخصص و روش‌شناسی دانشمندان آموزش‌دیده در آزمایشگاه طبیعت Edna W. Lawrence در RISD که با اساتید و دانشجویان RISD در زمینه‌های طراحی زیستی، از جمله بیومیمیکری، بیومواد و کاربردهای بیوسیستم کار می‌کنند، اطلاع‌رسانی شده است. طراحان هیوندای و کیا نظرات و بازخوردهای لازم را در مورد پروژه ها در طول فرآیند ارائه کردند. پشتیبانی اضافی در فعالیت های تحقیقاتی از پشتیبانی کارکنان متخصص در Co-Works، تحقیقات بین رشته ای RISD و ساخت آزمایشگاه متمرکز بر فناوری های نوظهور حاصل شد.

برای دانلود تصاویر، فیلم ها و سایر مصنوعات این پروژه به لینک زیر مراجعه کنید: لینک دانلود

آزمایش در اپتیک

سرپرست دانشکده: آشپزخانه شونا، دیجیتال + رسانه

مشارکت تحقیقاتی مشترک RISD با هیوندای به یکی از هیجان‌انگیزترین گزینه‌های استودیویی برای دانشجویان RISD تبدیل شده است که به دنبال کار در رشته‌های مختلف بر روی مسائل پیچیده وارداتی جهانی هستند. در طول سه سال این مشارکت، RISD و HMG یک هم افزایی خلاقانه قابل توجه را ایجاد کرده اند و در مناطق زمانی، جغرافیایی، حوزه های دانش و فرهنگ های سازمانی کار می کنند. ایجاد این هم افزایی یک اعتقاد مشترک است که هنر و طراحی دارای قدرت عظیمی برای آشکار کردن آینده‌ای هستند که در غیر این صورت هرگز تصور نمی‌کردیم. کنت کلاینمن، پروست RISD گفت: ما همچنین این عقیده را داریم که تغییرات بنیادی در افق است و این مسئولیت منحصر به فرد ما است که فردایی بهتر را تصور کنیم و سپس بسازیم.

سرامیک دیجیتال

کریستال ویلیامز، رئیس RISD خاطرنشان می کند: «آنچه ما آرزوی انجام آن را داریم وجود ندارد. “از طریق همکاری، آزمایش و انتزاع، تحقیقات ما واقعیت های آینده را تصور می کند و به دنبال ایجاد بینش های جدید در مورد ایجاد جوامع عادلانه از نظر اجتماعی و محیطی است. ما خوشحالیم که در هیوندای شریکی داریم که اعتقاد ما به قدرت کشف، و قدردانی و احترام عمیق برای انواع مختلف تحقیقات را دارد. ما مشتاقانه منتظر این مرحله بعدی همکاری خود هستیم.»

بخوانید:  واکنش کرمان موتور به قیمت های اعلامی شورای رقابت برای محصولات KMC

Technological Landscapes یک استودیوی تحقیقاتی تجربی و میان رشته‌ای است که بر تقاطع مکان، چشم‌انداز و فناوری متمرکز است، با شرکت‌کنندگانی که با تأسیسات حسگر هوابرد ناسا، شتاب‌دهنده خطی استانفورد، مرکز فضای داخلی URI و کالج جنگ دریایی کار کرده‌اند.

درباره مدرسه طراحی رود آیلند

رباتیک برای Pluriverse

برای مشاهده یک ویدیوی کوتاه در مورد همکاری تحقیقاتی 2021، لطفاً به این آدرس مراجعه کنید: مشارکت تحقیقاتی RISD-Hyundai 2021.

برای پروژه امسال، این استودیو مجموعه‌ای از دیدگاه‌ها و رشته‌ها، از فناوری‌های پیشرفته رباتیک و هوش مصنوعی گرفته تا آثار فرهنگی سینما و ادبیات علمی-تخیلی تا شیوه‌ها و روش‌شناسی‌های چندگانه‌ای که تفکر غربی را به چالش می‌کشد، به هم متصل کرد. علوم پایه. در یک تکلیف، دانش‌آموزان ربات‌هایی ساختند که مأموریت اصلی آن‌ها تعمیر چیزی است، و گفتگو در مورد نقش روباتیک در پیشنهاد آینده‌های جایگزین اجتماعی، زیست‌محیطی و پایدار باز شد.

سانگ یاپ لی، معاون اجرایی و رئیس مرکز طراحی جهانی هیوندای گفت: «مطالعه طبیعت و بسیاری از مکانیسم‌های بهینه آن، ما را قادر می‌سازد تا به سمت آینده‌ای پایدار حرکت کنیم. “از طریق این همکاری، ما توانستیم بینش خود را گسترش دهیم تا فراتر از رویکرد معمولی برویم و در خردی که طبیعت ارائه می دهد عمیق تر شویم.”

  • پروژه تحقیقاتی رابطه بین طبیعت، هنر و طراحی را بررسی می‌کند و چگونگی ایجاد جوامع عادلانه از نظر اجتماعی و محیطی را بررسی می‌کند.
  • اساتید و دانشجویان چهار حوزه متمایز – اپتیک و شیشه، سرامیک دیجیتال، رباتیک و مناظر تکنولوژیکی – را پیرامون موضوع “آینده پایدار” بررسی کردند.
  • این ابتکار بخشی از همکاری تحقیقاتی RISD x Hyundai است که در سال 2020 تأسیس شد

مشارکت های استراتژیک RISD با ارائه بستری برای ابتکارات تحقیقاتی، فراهم کردن فرصت هایی برای برنامه نویسی، آموزش و انتشار، فرهنگ تحقیق مدرسه را حفظ می کند. و تشویق به همکاری بین دانشجویان و اساتید. RISD تشخیص می دهد که کشف و آزمایش برای کار معنادار در هنر و برای درک اهمیت هنر و طراحی در جهان بسیار مهم است. تمرکز موسسه بر هنرهای زیبا، طراحی و هنرهای لیبرال، برتری اعضای هیئت علمی و دانشجویان، و اندازه جمع و جور آن، همگی انواع مختلفی از تحقیق و مشارکت را تسهیل می‌کنند که به بینش جدید و عملکرد پیشرفته از طریق کاوش در مواد، تکنیک‌ها، زمینه‌ها و ایده‌ها کمک می‌کند. .


منبع: https://www.kianewscenter.com/news/hyundai-motor-group-and-rhode-island-school-of-design-reveal-2022-collaboration-project–sustainable/s/51ff211e-4303-4384-8207-114b6a8c2a30

گروه های تحقیقاتی 2022 منعکس کننده 12 برنامه درجه RISD (معماری، سرامیک، دیجیتال + رسانه، فیلم/انیمیشن/ویدئو، شیشه، طراحی گرافیک، طراحی صنعتی، معماری داخلی، عکاسی، چاپ، مجسمه سازی و طبیعت-فرهنگ-مطالعات پایداری) و برنامه کارشناسی ارشد هنرهای RISD-Brown در مهندسی طراحی (MADE).

بخوانید:  استخدام سرپرست تولید، سرپرست برنامه ریزی تولید و مواد و مدیر داخلی از البرز

استودیوی تحقیقاتی فارغ التحصیل بر روی اپتیک و نقش آن در مشاهده و تصویربرداری از طبیعت متمرکز بود. این تحقیق حول جنبه های نظری و فناوری اپتیک با تأکید بر رابطه آنها با شیشه، کاوش در فیزیک، طرح ریزی، بزرگنمایی، ادراک، تصویربرداری و نقش آنها در رسانه، در هر دو زمینه تاریخی و معاصر، سازماندهی شد. کارشناسان بازدیدکننده دیدگاه‌های جدید و غیرمنتظره‌ای را برای این تحقیق به ارمغان آوردند، از جمله زیست‌شناس و محقق هیوندای، فیلیپ شیبویا، که در مورد دیدگاه سایر گونه‌های جانوری با کلاس صحبت کرد.

مأموریت RISD از طریق کالج و موزه خود، آموزش دانش آموزان و عموم مردم در خلق و قدردانی از آثار هنری و طراحی، کشف و انتقال دانش و کمک های ماندگار به جامعه جهانی از طریق تفکر انتقادی، دانش آموختگی و نوآوری است. برنامه راهبردی دانشکده بعدی: RISD 2020-2027 چشم انداز بلندپروازانه ای را برای آموزش دانش آموزان برای آینده و اعمال شیوه های خلاقانه برای ایجاد جوامع عادلانه، سیاره ای پایدار و روش های جدید ساختن و دانستن تعیین می کند. مدل فراگیر آموزش هنر و طراحی RISD، که بر ایجاد انتقادی از طریق یادگیری مبتنی بر استودیو و مطالعه قوی در هنرهای لیبرال تأکید دارد، دانش‌آموزان را برای مداخله در چالش‌های حیاتی زمان ما آماده می‌کند. 2500 دانشجو از 68 کشور با اساتید استثنایی و در امکانات تخصصی فوق‌العاده در 44 برنامه تمام وقت کارشناسی و کارشناسی ارشد مشغول به کار هستند. 31000 فارغ التحصیل RISD در سراسر جهان بر تأثیر این مدل از آموزش گواهی می دهند، که نمونه ای از نقش حیاتی هنرمندان و طراحان در جامعه امروزی است. RISD (با تلفظ “RIZ-dee”) و موزه RISD که در سال 1877 تأسیس شد، به Providence، RI در میان شهرهای فعال و خلاقانه فرهنگی در منطقه تبدیل شد.

در این سومین سال مشارکت، با موضوع “آینده های پایدار”، اعضای هیئت علمی مدرسه طراحی مشهور جهان از تخصص خود برای کمک به گروه کمک کردند تا با حمایت سه دوجین دانشجوی محقق، مسائل مهم پایداری را بررسی کند.

سرپرست دانشکده: جوسلین پرینس، گلس

سرپرست دانشکده: پائولا گائتانو آدی، مطالعات تجربی و بنیادی

Robotics for the Pluriverse یک استودیوی تحقیقاتی و آزمایشگاهی آزمایشی وابسته به محاسبات، فناوری و فرهنگ برای تجزیه و تحلیل، مطالعه، تصور، حدس و گمان و ساخت ربات‌ها و دیگر موجودات «هوشمند» مصنوعی است.

تابستان امسال، 13 دانشجو از این گروه به کار با چهار نفر از اعضای هیئت علمی ادامه خواهند داد و هشت هفته فعالیت فشرده و مداوم را برای گسترش تحقیقات آینده پایدار با همکاری تیم‌های طراحی هیوندای و کیا سپری خواهند کرد. نمایشگاهی در RISD که پروژه‌های دانشجویی را در قالب تصاویر، ویدئوها و نمونه‌های اولیه فیزیکی نمایش می‌دهد برای پاییز 2022 برنامه‌ریزی شده است.

بخوانید:  نکات کلیدی برای ثبت نام طرح پیش فروش ایران خودرو ویژه دهه فجر + تصاویر و لینک

کریم حبیب، معاون ارشد و رئیس مرکز طراحی جهانی کیا، افزود: «از آنجایی که مسئولیت طراحی در طول چند دهه تغییر کرده است، ما باید تأثیر آن را بر جامعه خود نه تنها برای زندگی انسان، بلکه برای کره زمین نیز در نظر بگیریم. این تحقیق مشترک با RISD، که عمیقاً به کاوش و آموختن از طبیعت، بزرگترین مبتکر، می پردازد، به ما این امکان را می دهد که دیدگاه خود را در مورد پایداری آینده که انسان، فناوری و طبیعت را در بر می گیرد، گسترش دهیم.

گروه موتور هیوندای (گروه) و مدرسه طراحی رود آیلند (RISD) امروز آخرین مرحله RISD x Hyundai Research Collaborative را معرفی کردند، یک مشارکت چند ساله که رابطه بین طبیعت، هنر و طراحی را بررسی می کند.

استودیوی تحقیقاتی Digital Ceramics استفاده از فناوری‌های جدیدتر را برای تولید فرم‌هایی متشکل از مواد بالقوه سنتی و جدید، مانند نمک، شن، خاک اره و تفاله قهوه، با تأکید بر پایداری مورد بررسی قرار داد. برنامه‌های مدل‌سازی، از جمله اسکن سه‌بعدی با همکاری آزمایشگاه طبیعت، برای تولید فرم‌هایی استفاده شده‌اند که می‌توانند با فناوری‌های افزودنی، از جمله اکستروژن خاک رس خمیری و استفاده از مواد آزمایشی پایدار، ساخته شوند. دانش‌آموزان با یک چاپگر منبع باز کار کردند تا درک بهتری از اینکه چگونه فناوری مشترک منجر به اتصالات غیرمنتظره و روش‌های جدید ایجاد می‌شود، به دست آورند.

پروژه تحقیقاتی مشترک “آینده پایدار” گروه و RISD بر اساس پلتفرم تحقیقاتی مشترک ایجاد شده توسط Strategic Partnerships در RISD که صرفاً برای هیوندای در سال 2020 طراحی شده است، ادامه می یابد.

مناظر تکنولوژیک

تحقیقات آنها شیوه‌های جدید تحقیق خلاق مربوط به تمرین مبتنی بر مکان، از جمله کار میدانی و بازدید از محل، همکاری بین رشته‌ای و هنر عمومی را بررسی کرد. شرکت‌کنندگان پیامدهای روانی، اجتماعی و محیطی پیشرفت و شکست فناوری را بررسی کردند و در مورد آینده‌های نزدیک احتمالی که در آن داستان‌های علمی تخیلی با واقعیت ساخته شده ملاقات می‌کند، حدس و گمان می‌زدند. پروژه‌ها به‌عنوان گزاره‌های خیالی عمل می‌کردند، نیروهای فن‌آوری نادیده‌ای را در دنیای اطراف ما آشکار می‌کردند و زیر و رو می‌کردند و نقش متغیر ما را به‌عنوان خالق، مصرف‌کننده و قربانیان ناخواسته فناوری آشکار می‌کردند.

این گروه و RISD از سال 2020 با هم کار کرده اند تا آینده های زیست محیطی را مورد مطالعه قرار دهند. این مشارکت منعکس کننده تعهد گروه به پرورش یک جامعه پایدار است و در عین حال بر تخصص اساتید RISD و خلاقیت تجربی دانشجویان برای درک واقعیت های آینده پایدار تأکید می کند.