گروه هیوندای موتور در استارتاپ BOS Semiconductors سرمایه گذاری می کند

گروه موتور هیوندای (گروه) امروز سرمایه‌گذاری خود را در BOS Semiconductors، یک استارت‌آپ بی‌سابقه مستقر در کره اعلام کرد که راه‌حل‌های سیستم روی تراشه (SoC) را طراحی می‌کند و انتظار همکاری در زمینه نیمه‌رساناهای تحرک آینده را دارد.

  • گروه هیوندای موتور در BOS Semiconductors سرمایه‌گذاری می‌کند، یک استارت‌آپ بی‌سابقه کره‌ای که راه‌حل‌های سیستم روی تراشه (SoC) را طراحی و توسعه می‌دهد.

BOS Semiconductors که در سال 2022 تأسیس شد، قصد دارد به یک شرکت جهانی بدون داستان تبدیل شود. این شرکت در حال توسعه نیمه هادی های سیستمی مبتنی بر فناوری های نوآورانه است، مانند نیمه هادی های با کارایی بالا، کم مصرف، CPU، کارت های گرافیک و رابط های سیگنال پرسرعت، که برای نیمه هادی های خودرو ضروری هستند.

دکتر یونگچو چی، رئیس بخش نوآوری گروه موتور هیوندای گفت: “ما انتظار داریم که نیمه هادی BOS به یکی از شرکای استراتژیک ما تبدیل شود و به فناوری نیمه هادی رقابتی تحرک آینده گروه کمک کند.” برای این منظور، گروه به همکاری با شرکای مختلف خود در زمینه نیمه هادی ها ادامه خواهد داد و در عین حال سرمایه گذاری و حمایت از استارتاپ های امیدوارکننده دیگر را انجام خواهد داد.


منبع: https://www.kianewscenter.com/news/hyundai-motor-group-invests-in-startup-bos-semiconductors/s/83f7acf1-3cdf-401a-9775-74c6e576ff99

با شروع این سرمایه گذاری، گروه قصد دارد به طور مداوم به دنبال فناوری های مختلف نیمه هادی مرتبط با خودرو باشد و با شرکت های مختلف تراشه همکاری کند تا نیمه هادی های رقابتی برای خودرو را تضمین کند.

برای این سرمایه گذاری، گروه از دومین صندوق پلتفرم نوآوری باز ZER01NE خود استفاده کرد که در فوریه 2021 با شرکت هیوندای موتور، شرکت کیا و هیوندای موتور سکیوریتیس به همراه سرمایه گذاران خارجی از جمله بانک توسعه کره و بانک شینهان ایجاد کرد.

بخوانید:  قیمت خودرو پنج شنبه 13 بهمن/ افزایش قیمت 5 خودروی پرطرفدار +پیش بینی بازار تا پایان سال

صندوق دوم ZER01NE نسبت به صندوق اول خود که در سال 2018 تشکیل شد، هدف و دامنه سرمایه گذاری گسترده ای دارد. این گروه از صندوق دوم برای سرمایه گذاری فعالانه در استارتاپ های امیدوارکننده برای حمایت از مشاغل آینده خود مانند حمل و نقل هوایی پیشرفته، وسایل نقلیه سازگار با محیط زیست استفاده می کند. ، اتومبیل های متصل، هوش مصنوعی و روباتیک.