8 راه ساده برای تشخیص کارکرد واقعی خودرو دست دوم | مطمئن ترین روش برای تشخیص میزان کارکرد خودرو را بدانید

یکی دیگر از نشانه هایی که رادیاتور به شما کمک می کند به کارکرد واقعی خودرو پی ببرید، این است که هر 150 هزار کیلومتر باید رادیاتور ماشین تعویض بشود، اگر کیلومتر ادعا شده از این مقدار کمتر بود اما رادیاتور تعویض شده بود، به دستکاری کیلومتر شک کنید.

کارکرد خودرو هرچقدر بیشتر باشد، استهلاک خودرو و میزان عیوب آن بیشتر می شود و از قیمت ماشین می کاهد.

این مطلب را بخوانید چون تلاش کرده ایم راه های تشخیص کارکرد واقعی خودرو را با شما به اشتراک بگذاریم تا هنگام خرید خودروی کارکرده قیمت بیشتری به کلاهبرداران پرداخت نکنید.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازهمشهری آنلاین، دستکاری میزان کارکرد خودرو” یکی از کلک های قدیمی است که دلالان خودرو برای افزایش قیمت ماشین به ‏کار می برند.

هر چقدر این فواصل بیشتر شود، نشان از کارکرد زیاد خودرو دارد.

میزان تقریبی کارکرد هر خودرو سالانه بین 20 تا 30 هزار کیلومتر است.

اگر تصمیم به خرید خودروی کارکرده ای دارید که از نظر ظاهری بسیار قدیمی است اما مالک آن ادعا می کند که میزان کارد خودرو بسیار کم است، بهتر است معامله را بر هم بزنید و از خرید خودرو منصرف شوید.

2- خودرویی که دیسک ترمز با لبه های تیز دارد اگر قصد تشخیص میزان کارکرد واقعی خودرو را دارید کارشناسان خودرو به شما پیشنهاد می کنند از طریق 4 نشانه ای که بیانگر خرابی سیستم ترمز خودرو است” 3- دیاگ، مطمئن ترین روش برای تشخیص میزان کارکرد خودرو خودروهای امروزی مجهز به سیستم ECU هستند که میزان کارکرد واقعی خودرو را در خود ذخیره می کند و امکان تقلب را کاهش می دهد.

بخوانید:  ایران یک گام به عضویت دائم در سازمان همکاری شانگهای نزدیک شد

– 8 راه ساده برای تشخیص کارکرد واقعی خودرو دست دوم مطمئن ترین روش برای تشخیص میزان کارکرد خودرو را بدانید” دستکاری میزان کارکرد خودرو یکی از کلک های قدیمی است که دلالان خودرو برای افزایش قیمت ماشین به ‏کار می برند.

معمولا کمک گرفتن از یک فرد متخصص در هر زمینه ‏ای میزان پشیمانی شما را می تواند به حداقل برساند.

با اینکه امروزه به راحتی می توان میزان کارکرد واقعی خودرو را تشخیص داد، اما باز هم دلالان و کلاهبرداران بازار خرید و فروش ماشین از این نیرنگ استفاده می کنند.

4- هرچه فواصل موجود در رادیاتور بیشتر، کارکرد خودرو بیشتر در رادیاتور، فواصلی وجود دارد که که در گذر زمان بر اثر برخورد با هوا و حشرات بیشتر هم می شوند.

منبع: خودروبانک
کلید واژه ها: کارکرد – خودرو – تشخیص – میزان – خودرو دست دوم – دلالان خودرو – کلاهبرداران – افزایش قیمت – دستکاری – واقعی – قیمت ماشین – قیمت – دست دوم – دلالان – اشتراک – افزایش – پرداخت – یکی از – مطمئن – ماشین – قدیمی – هنگام – تلاش – خرید – مطلب – همشهری – گزارش


منبع: https://www.ghatreh.com/news/nn65294602/%D8%B1%D8%A7%D9%87-%D8%B3%D8%A7%D8%AF%D9%87-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D8%AA%D8%B4%D8%AE%DB%8C%D8%B5-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%DA%A9%D8%B1%D8%AF-%D9%88%D8%A7%D9%82%D8%B9%DB%8C-%D8%AE%D9%88%D8%AF%D8%B1%D9%88-%D8%AF%D8%B3%D8%AA-%D8%AF%D9%88%D9%85-%26%23124%3B

با توجه به سابقه ی گارانتی و تعداد دفعات مراجعه به نمایندگی میزان تقریبی کارکرد خودرو را می توانید متوجه بشوید.

5- از کوزه همان برون تراود که در اوست این ضرب المثل در مورد خرید خودرو هم می تواند صادق باشد.

خودرویی که دارای رنگ رفته، آثار ضربه رو بدنه ی ماشین و صندلی های از کار افتاده است، احتمالا کارکرد خیلی زیادی هم دارد؛ حتی اگر میزان کارکرد ادعا شده توسط مالک خودرو درست باشد، باز هم این خودرو ارزش خریدن ندارد چون مالک قبلی خیلی خوب از ماشینش مراقبت نکرده است و احتمالا وضعیت قطعات داخلی هم به بدی همان ظاهر است و چه بسا بدتر! 6- گارانتی ماشین شما را راهنمایی می کند یکی دیگر از نشانه‏ هایی که به شما کمک می کند که به کارکرد واقعی خودرو پی ببرید، میزان تعمیر موتور و یا قطعات دیگر خودرو است.

بخوانید:  عرضه 10 هزار خودرو 207 در بورس کالا | روز سه شنبه دوم اسفندماه

این مطلب را بخوانید چون تلاش کرده ایم راه های تشخیص کارکرد واقعی خودرو را با شما به اشتراک بگذاریم تا هنگام خرید خودروی کارکرده قیمت بیشتری به کلاهبرداران پرداخت نکنید.

اگر میزان ساییدگی بیشتر از کارکردی بود که صاحب خودرو ادعا می کرد، به صداقت گفتارش شک کنید.

7- سال تولید ماشین یک راهنما برای شما است ماشین شما تولید چه سالی است؟ سال تولید خودرو می تواند راهنمای خوبی برای شما باشد.

البته اگر فردی که کیلومتر را دستکاری کرده است خیلی حرفه ای باشد، می تواند ECU را هم دستکاری کند و در این صورت امکان تشخیص کارکرد واقعی خورو تقریبا غیر ممکن است.

1- میزان کهنگی پدال، فرمان و دنده به شما علامت می دهند اگر قصد خرید خودرو از ثبت نام ایران خودرو را ندارید و تصمیم گرفته اید یک خودروی کارکرده بخرید اما به فروشنده اعتماد ندارید که آیا میزان کارکرد خودرو را کمتر از میزان واقعی به شما اعلام می کند یا نه، می توانید با استفاده از ظاهر کلی ماشین مخصوصا میزان نو و یا کهنه بودن فرمان و دسته دنده، ساییدگی پدال به میزان کارکرد و استفاده ی ماشین پی ببرید.

به همین منظور اگر قصد خرید خودروی دست دوم دارید، خودرو را به مکانیک مورد اعتماد خودتان نشان دهید تا بتواند شما را در تشخیص مشکلات فنی خودرو، میزان کارکرد واقعی خودرو و قیمت راهنمایی کند.

با یک ضرب ساده، می توانید‎ میزان تقریبی کارکرد را به ‏دست آورید.

دستکاری میزان کارکرد خودرو یکی از کلک های قدیمی است که دلالان خودرو برای افزایش قیمت ماشین به ‏کار می برند.

بخوانید:  فاطمی امین با چه خودرویی از دولت رفت؟ (کاریکاتور) | فاطمی

این اتفاق در بازار خودروهای دست دوم زیاد اتفاق می افتد.

سوالی که در اینجا بوجود می آید این است که از کجا بفهمیم موتور ماشین تعمیر شده؟ پاسخ به این سوال بسیار راحت است.

8- کار را به کاردان بسپارید مشورت با یک فرد متخصص و قابل اعتماد بهترین کاری است که می توانید انجام بدهید.

تا پایان این مطلب همراه ما باشید چون تلاش کرده ایم راه های تشخیص کارکرد واقعی خودرو را با شما به اشتراک بگذاریم تا هنگام خرید خودروی کارکرده قیمت بیشتری به کلاهبرداران پرداخت نکنید.

برای پی بردن به کارکرد واقعی، کافی است دیاگ بزنید.

متاسفانه در هر بازاری تعدادی افراد سودجو وجود دارند که هنگام خرید یک کالا سعی می کنند کالا را یک کالای کم ارزش جلوه دهند و عیب روی آن بگذارند ولی هنگام فروش همان کالا، به قدری از کالا تعریف می کنند که شما راغب به خرید آن شوید و تصور کنید که این یک فرصت استثنایی است و اگر همین الان پای معامله نروید، بزرگترین شانس خود را از دست داده اید، غافل از اینکه ارزش این معامله اصلا چیزی که تظاهر می کنند نیست.